Nemzetközi konferencián beszélnek majd EU-s csatlakozásunk két évtizedéről Szegeden

Október közepén lesz egy jelentős nemzetközi konferencia Szegeden, melynek társrendezője az SZTE Gazdaságtudományi Kara. A Magyar Regionális Tudományi Társaság (MRTT) 22. vándorgyűlése részben a GTK épületében, részben a TIK-ben lesz megtartva. A konferencia a regionális tudományon belül jelentősnek számít, több kiemelkedő hazai és nemezetközi kutató is elő fog adni, tudtuk meg a pécsi székhelyű egyesülettől.

A konferencián jelen lesz többek között Szokolai Zsolt, az Európai Bizottság Regionális és Városfejlesztési Főigazgatóságától és Mayer Gábor, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztériumtól. A külföldi plenáris előadók többek között Simona Iammarion (University of Cagliari), Jiri Blazek (Charles University in Prague) és Valentina Ivanic (Economics Institute, Belgrade) lesznek.

A két nap alatt összesen 155 szekcióelőadás lesz 18 témában, ezek közül néhány angol nyelven. A vándorgyűlések tematikája jellemzően a helyszínhez közvetlenül kötődő téma, vagy valamely aktualitás köré szerveződik. Az idei vándorgyűlés témája Magyarország EU-s csatlakozása óta eltelt két évtized eredményei és kihívásai, különös tekintettel a területi egyenlőtlenségek alakulására, a gazdasági és társadalmi felzárkózás kérdéseire és a regionális politika új irányaira.

Az MRTT a magyar regionális tudomány szakmai fóruma, egy pécsi székhelyű egyesület, amely a területi kutatással, fejlesztéssel, irányítással foglalkozó szakembereket fogja össze. Az MRTT az Európai Regionális Tudományi Társaság (European Regional Science Association – ERSA) magyar tagozataként is működik.