100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

Vádat emeltek a szegedi nő ellen, aki tizenhat évig vett fel jogosulatlanul családi pótlékot tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte: a nőt költségvetési csalás bűntettével vádolják. A vádirat szerint a nő 2004-ben igényelt családi pótlékot és gyermekgondozást segítő ellátást. A kérelemben szegedi állandó lakcímet és tartózkodási helyet adott meg, holott gyermekével már akkor életvitelszerűen külföldön élt, és ezt később sem jelentette be.

A nő egészen 2020-ig jogosulatlanul vette fel a gyermek után járó családi pótlékot, ezzel 2,7 millió forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek. A megyei kormányhivatal 2020-ban szüntette meg a támogatás folyósítását, és kötelezte a vádlottat a jogosulatlanul felvett összeg visszafizetésére tudatta a csoportvezető ügyész.

Bár nemrég írtunk valószínűleg ugyanerről az ügyről, akkor még mindössze 15 évről és 2,1 millió forintról volt szó, de az ezzel való összefüggésről nem szólt az MTI közleménye.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…