„Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van” – szavalta egy tanár a makói gimnázium ünnepségén

„Hol zsarnokság van, ott zsarnokság van. Nemcsak a lefóliázott mesekönyvben, a könyesbolti »Ne menj odá!«-ban. Ott zsarnokság van, a Balaton-part kisajátításában, az »Akinek nincs semmije, az annyit is ér«-ben, a NER-ben, az »Oszt jó napot!«-ban. Ott zsarnokság van, a konténertanteremben, Vezsenyi Laci és Trauer Jancsi ellehetlenítésében, a megalázó státusztörvényben.” Ez a versrészlet hangzott el egy tanártól a makói József Attila Gimnázium október 23-ai ünnepségén múlt héten.

A beszédrészletet a Makói Csípős nevű helyi független lap hozta nyilvánosságra, többet azonban nem közöltek. Megkerestük a beszédet elmondó tanítót, aki nem szerette volna, hogy neve nyilvánosságra kerüljön, de azt elmondta, hogy az „idézett szöveg az ünnepi műsor egy kiragadott részlete, egy Illyés-vers parafrázisa, amelyet én írtam bele az eredeti versbe, és én is mondtam el. Ennyi.”

Kerestük az iskolát is, de nem reagáltak. A József Attila Gimnázium az elmúlt hetekben többször került a hírekbe, augusztus végén ugyanis innen mondott fel Vezsenyi László, aki mint vasalódeszkás tanár lett ismert még a koronavírus-járvány alatt. Másfél hete egy másik népszerű tanár, az ünnepi előadáson szintén megemlített Trauer János is felmondott, de olyan is előfordult októberben, hogy egy pedagógus nem kapott fizetést, majd amikor ezt szóvá tette, ki akarták rúgni.

A Szegeder együttműködik a Telexszel, hogy az olvasók Budapesten és egész Magyarországon értesüljenek a legfontosabb és legérdekesebb szegedi és környékbeli témákról és történésekről. Ez a cikk ezen együttműködés keretén belül jelenik meg a Telexen is. Ha szeretnéd, hogy még több sztorit tudjunk feldolgozni és az ország elé tárni, támogasd a Szegedert! Az eddig a Telexen megjelent cikkeink ide kattintva érhetők el.