100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
A szegedi várospolitikai alpolgármester a 24.hu Facebook-bejegyzése alatt a Tisza indítványát a Fidesz 2010 utáni lépéseihez hasonlította. „Majd ha ők adják a polgármesterek javát, legyetek nyugodtak, nem lesznek illetménybefagyasztások. Ezek ugyanazok 😕” – írta a polgármesteri fizetések korlátozásáról szóló javaslatra reagálva.
A hozzászólás elején úgy fogalmazott: „A Fidesz is azzal kezdte 2010-ben, hogy bosszút állt az előző politikai vezetéshez köthető embereken. […] A nép tapsikolt.”
Binszki ezután ezt írta: „Utána, a sajátjai végkielégítésénél ezt már nem alkalmazta, az már akkor nem volt pofátlan, mivel a sajátjai kapták. A Tiszának nincsenek polgármesterei, így azokon kockázat nélkül gyakorolhatja a helyben világhírű populizmusát. A nép tapsikol.”
A benyújtott módosítást Szabó Tibor, a Tisza országgyűlési képviselője jegyzi. A tervezet az érintett tisztségek díjazását a KSH 2024-re közölt nemzetgazdasági bruttó átlagkeresetéhez kötné, ezzel megállítva a polgármesterek és a vármegyei közgyűlési elnökök illetményének évenkénti automatikus növekedését. Az indoklás nemzetgazdasági érdekre, takarékos közpénzfelhasználásra és a helyi közszolgáltatások elsőbbségére hivatkozik.
A változtatás nélkül július 1-jétől a 2025-ös nemzetgazdasági átlagkereseti mutató vált volna számítási alappá. Ennek alkalmazása külön döntés nélkül, automatikusan emelte volna meg a polgármesterek, valamint a megyei közgyűlések elnökeinek fizetését.
A Tisza korábban azt közölte, hogy a parlamenti képviselők után a polgármesterek fizetését is csökkentené, ami egyes városvezetőkből erős ellenérzést váltott ki. A benyújtott szöveg végül csak a megyei önkormányzati vezetők illetményét vágná meg, jelentős mértékben, miközben náluk és a polgármestereknél egyaránt szűkítené a költségtérítés lehetőségét.
A polgármesteri illetmények ügye korábban is politikai vitákat váltott ki. Május végén az algyői polgármester, Molnár Áron azt közölte, hogy lemond tisztségéről, ha a parlament csökkenti a polgármesterek fizetését. A településvezető akkor arról beszélt, hogy a polgármesteri munka felelőssége és terhelése indokolja a jelenlegi bérezést.
A polgármesteri és önkormányzati tisztségviselői javadalmazások körül Szegeden korábban is vita alakult ki. 2025 júniusában Tóth Károly és Molnár Zoltán önkormányzati képviselők azt javasolták, hogy fagyasszák be a képviselői tiszteletdíjakat, és az emelés összegét a városi szociális alapba irányítsák át. A kezdeményezés végül nem kapott többséget a közgyűlésben. Az augusztusi kifizetések után több képviselő nyilvánosan közölte, hogy jótékony célra ajánlja fel a béremelésből származó többletet.














