100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

Egész napos emléküléssel és hangversennyel emlékeznek a száz éve született és öt éve elhunyt Szőnyi Erzsébet zeneszerzőre, zenepedagógusra, karnagyra, a nemzet művészére, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagjára szombaton Szegeden – tájékoztatta az MMA szegedi regionális munkacsoportja az MTI-t.

Az emlékülés előadásokkal tiszteleg Szőnyi Erzsébet előtt, bemutatva a 20. és 21. századi magyar zenei életre gyakorolt hatását, különösen Kodály Zoltán pedagógiai elveinek terjesztése terén végzett munkáját, valamint szegedi kötődéseit. Szőnyi “Ima alkonyi harangszóra” című kórusműve is elhangzik az eseményen.

Szőnyi Erzsébet 1924-ben született Budapesten, zenei pályája már fiatalon elindult. Tizenhárom éves korában kezdett komponálni, majd 1942-ben felvételt nyert a Zeneakadémiára, előbb ének-zenetanár, később zeneszerzés szakon, ahol egyetlen női hallgatóként folytatta tanulmányait.

Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolai évei alatt tanárai közt szerepelt többek közt Kodály Zoltán és Weiner Leó, majd 1945-től középiskolai énektanárként kezdett dolgozni. 1947-ben zeneszerzői diplomát szerzett, később francia ösztöndíjjal Párizsban tanult, majd hosszú évtizedeken át a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanára és a karvezetőképző tanszak vezetője lett.

1954-ben kiadott első pedagógiai kötete, A zenei írás-olvasás módszertana, alapművé vált, és munkássága során számos egyéb könyvvel gazdagította a magyar zenepedagógiai irodalmat. Nemzetközi elismerést is szerzett, 1964-től az ISME elnökségi tagja lett, és jelentős szakmai, közéleti tevékenységet is folytatott.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…