100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
A Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség közleménye szerint a férfi május 10-én délután 6 óra körül támadt rá édesanyja élettársára két nőismerősével együtt, Mórahalom központjában.
A gyanúsított egy fából készült, élet kioltására alkalmas eszközzel több alkalommal fejen és testszerte megütötte, de még az élettárs védelmére kelő édesanyját is bántalmazta, szól a közlemény. Az ütlegelésnek úgy lett vége, hogy az élettársnak sikerült a helyszínről az anya fellépése miatt elmenekülnie. Az elsődleges adatok szerint a férfi 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett el.
A csoportosan, felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette és súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt indult eljárásban a főügyészség a gyanúsított letartóztatásának egy hónapra történő elrendelését a szökés, elrejtőzés, a bűnismétlés és az eljárás meghiúsításának veszélye miatt indítványozta.
A gyanúsított letartóztatását a Szegedi Járásbíróság az ügyészi indítvánnyal egyezően elrendelte.
A cikk borítóképe illusztráció.













