Vásárhelyen számos ipari vagy vállalkozásra alkalmas ingatlan került eladósorba a Hódpress szerint. Ezek között megtalálható egy felújításra szoruló, 1200 négyzetméteres sütőüzem 260 millió forintért a benne lévő gépekkel együtt, bár ezek az árban nem számítanak. Az üzem területén található egy mintabolt, szociális helyiségek, műhely, kazánház, valamint egy 80 négyzetméteres raktár is.
Kisebb befektetési lehetőségként kínálkozik egy 139 millió forintért kapható, a vásárhelyi belváros közelében lévő, egykori cipőgyárral ellátott iparterület, valamint egy 149 millió forintos, Vásárhelytől nem messze található volt húsüzem.
Ami azonban az igazi gyöngyszem a listán, az Hódmezővásárhely belvárosának egyik meghatározó épülete, a Zrínyi utcai, L-alaprajzú, 520 négyzetméteres egykori Úri Kaszinó, ami eladó 330 millió forintért. Az 1900–1901-ben, Sándy Gyula tervei alapján (ő tervezte a pesti Postapalotát is) épült ingatlan magyaros szecessziós stílusban készült, keleties elemekkel gazdagítva. Az épület korábban Ifjúsági Ház volt, manapság hétvégi rendezvények helyszíne. Itt akarták megtartani az első vásárhelyi LMBTQ-bulit, amit végül kénytelenek voltak lemondani az ellenállás miatt. A szervezők akkor a Szegedernek azt mondták, a város erre még nem áll készen.
Fotó: Gulyás Attila / Építészfórum
Tavaly arról írtunk, hogy a valamikori Úri kaszinó 120 éves épülete egy szegedi csapat szeretne zenés-táncos szórakozóhelyet, később billiárdtermet, kávézót nyitni. Ez ezek szerint nem valósult meg. Az épület egyébként akkor is eladó volt, 345 millió forintért.
Szemerey Márta helyi építészmérnök és várostervező a helyi Kaszinó épületét említve hivatkozott tavaly a városi építészeti sajátosságaira, melyben a református józanság és a vásárhelyi nagyratörőség egyaránt megmutatkozik. Az épület történetéhez kapcsolódik Szemerey családja is, hiszen nagyapja egykor jelentős összeget veszített itt egy éjszaka, ami a családot a város olcsóbb részére, Susánba kényszerítette költözni.