100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

A nemrég még a mostani választásokon vesztes Jair Bolsonaroval pózoló Novák Katalin Twitter-oldalán közzétett posztjában gratulált a brazil elnökválasztás győztesének vette észre az RTL. A köztársasági elnök angolul írt üzenetében azt írta, nehéz helyzet, amikor ilyen szoros verseny után kell elhagyni a hivatalt. Minden jót és sok sikert kívánok a megválasztott brazil elnöknek”.

A korábbi elnök, Luiz Inácio Lula da Silva a szavazatok 50,83 százalékával győzött a második fordulójában a hivatalban lévő jobboldali elnök, Jair Bolsonaro ellenében, aki 49,17 százalékot kapott. Mint azt az RTL riportja megjegyzi, Bolsonaro többször kétségbe vonta a választási rendszert, és utalt arra, hogy nem ismeri el az eredményt, ha az ellene szól.

Orbán Viktor a választás első fordulójában videóüzenetben biztatta a brazilokat arra, hogy válasszák újra Bolsonarót.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…