100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
A nemrég még a mostani választásokon vesztes Jair Bolsonaroval pózoló Novák Katalin Twitter-oldalán közzétett posztjában gratulált a brazil elnökválasztás győztesének – vette észre az RTL. A köztársasági elnök angolul írt üzenetében azt írta, „nehéz helyzet, amikor ilyen szoros verseny után kell elhagyni a hivatalt. Minden jót és sok sikert kívánok a megválasztott brazil elnöknek”.
A korábbi elnök, Luiz Inácio Lula da Silva a szavazatok 50,83 százalékával győzött a második fordulójában a hivatalban lévő jobboldali elnök, Jair Bolsonaro ellenében, aki 49,17 százalékot kapott. Mint azt az RTL riportja megjegyzi, Bolsonaro többször kétségbe vonta a választási rendszert, és utalt arra, hogy nem ismeri el az eredményt, ha az ellene szól.
Orbán Viktor a választás első fordulójában videóüzenetben biztatta a brazilokat arra, hogy válasszák újra Bolsonarót.













