100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

Ausztria vasárnap megszünteti a két hete életbe lépett lezárásokat, ezt Karl Nehammer kancellár erősítette meg kedden – írja a Reutersre hivatkozva a Telex. „A nem beoltottakra vonatkozó zárlatot viszont fenntartjuk” – mondta ugyanakkor.

„Minden oltatlan számára, akit megviselnek a lezárások, van egy világos kiút: éljenek a lehetőséggel, és oltassák be magukat”

– javasolta a kancellár. Az éttermek és szállodák újranyitásáról már megállapodtak a tartományi kormányzókkal; a cél az, hogy az üzletek a lehető legszélesebb körben újra megnyithassanak.

Az egyes tartományok viszont szigorúbb korlátozásokat vezethetnek be: Michael Ludwig, Bécs polgármestere például bejelentette, hogy a fővárosban a nem létfontosságú üzletek és a karácsonyi vásárok hétfőn kinyithatnak ugyan, de az éttermek és kávézók csak egy héttel később fogadhatnak majd vendégeket.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…