Új buszmegállópár épül a püspöki csapat stadionja mellett

Új buszmegállópár épül a Dorozsmai úton, közvetlenül a Grosics Akadémia stadionja mellett, hogy tömegközlekedéssel is zavartalanul megközelíthető legyen a létesítmény. A cél az autós forgalom csökkentése.

A városból kifelé vezető oldalon a Tűzoltó utcához közel, az autósboltoknál, befelé pedig a volt kamionparkoló, jelenlegi stadionparkoló magasságában alakítják ki a megállókat. A 36-os, a 75-ös, a 78-as és a 67-es buszok állnak majd meg itt.

A fejlesztés része annak a 750 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló városi programnak, amely buszmegállók építését és felújítását tartalmazza. A két új Dorozsmai úti buszmegálló költsége nettó 65 millió forint, a kivitelezési munkák várhatóan jövő év második felében zárulhatnak le.

„Régi városi igény, hogy a helyi tömegközlekedéssel az eddigieknél jobban és kényelmesebben lehessen megközelíteni a Grosics Akadémia Dorozsmai út mellett található stadionját” – mondta a helyszínen tartott pénteki sajtótájékoztatón Nagy Sándor városfejlesztési alpolgármester a Szeged.hu tudósítása szerint

Forrás: Perfektum építész kft.

Forrás: Perfektum építész kft.

A beruházás során nemcsak a stadionba igyekvők, hanem a Tűzoltó utcai ipari területeken dolgozók közlekedési igényeit is figyelembe veszik. A fejlesztések tervei évekkel korábban elkészültek, a 750 millió forintos brüsszeli támogatási szerződést az EU-val már megkötötte a város. Jelenleg a közbeszerzési eljárás előkészítése zajlik, a kivitelezés leghamarabb a kiírást követően fél évvel kezdődhet meg – közölte az alpolgármester.

Ugyanebben a programban Tompaszigetnél új buszforduló épül, és meghosszabbítják a 24-es és a 74-es buszok útvonalát, amelyeknek ott lesz a végállomása. Kecskésen két, Gyálaréten hét megállót újítanak fel. Megújul a József Attila sugárút és a Dankó Pista utca találkozásánál lévő, rossz állapotú megálló is, valamint jövőre elkészül a Glattfelder Gyula téren a Maros utca felé vezető, jelenleg hiányzó kerékpáros átkötő út. A városszerte épített kerékpártárolók költségei szintén az uniós pályázat részét képezik, amelyeket az önkormányzat előfinanszírozott.

Igaz, teljesen más értelemben, de csütörtökön megjelent cikkünkben mi is végigjártunk több megállót a város egy fontos kulturális szereplőjével, Veszprémi Szilveszterrel.