100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3.99 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

„Készen álltok a győzelemre? Egy nagyon-nagy győzelemre? Segítetek?” – ezzel kezdett Magyar Péter országjárásának keddi, hódmezővásárhelyi állomásán. A Tisza Párt elnöke a Dr. Rapcsák András úton összegyűlt tömeg közepén átsétálva, magyar zászlóval a kezében lépett színpadra, miközben a közönség felől az „Árad a Tisza!” rigmus szólt.

Fotó: Bálint András / Szegeder
Fotó: Bálint András / Szegeder

Magyar Orbán Viktor kampánykörútjára utalva azt mondta, „a vándorcirkusz” éppen Nagykanizsán jár, és szerinte ott majdnem annyi embert gyűjtöttek össze, mint ő egy korábbi, keddi falusi rendezvényén Sándorfalván. A Tisza elnöke szerint „O. Viktor Mihály” próbálja azt a látszatot kelteni, hogy még sokan kíváncsiak rá, miközben „tizenkilenc nap, és a magyar nép ítéletet hirdet Orbán Viktor és Lázár János korrupt kormánya felett, és visszavesszük a hazánkat”.

Lázár János hódmezővásárhelyi kötődése révén később is előkerült Magyar beszédében. Az építési miniszterre úgy utalt, mint az „állami földek elzabrálója, ellopója”, akinek „több ezer hektár ellopott, vagy alapítványokba mentett” földterületét felül fogják vizsgálni kormányra kerülésükkor. Mint ahogy azt is, hogy Lázár „életfogytig, vagy élethosszig berakta a sameszait” a Mezőhegyesi Ménesbirtokot tulajdonló alapítványba, amelynek ő az elnöke. Emellett az alapítványokba szervezett egyetemeket is visszaadnák az egyetemi polgároknak.

Fotó: Bálint András / Szegeder
Fotó: Bálint András / Szegeder

Magyar szerint a 2022-es és a 2018-as választásokon elkövetett csalásoknak nem volt következménye, ám a “rendszerváltás” után mindenki, aki ezekben részt vett, a magyar igazságszolgáltatás előtt fog felelni, jegyezte meg. A korrupciót említve arról beszélt, hogy Magyarország következmények nélküli ország lett. Még a tiszásokhoz is szólva hozzátette, aki a Tisza-kormány alatt egyetlen fillért is elemel, vele találja szembe magát. „Benne lesz a Btk.-ban, egy forint közpénz elvétele is teljes vagyonelkobzással jár majd” – fogalmazott a politikus.

Arról is beszélt, tisztában vannak azzal, hogy nem mindenki gondolkodik egyformán, és hosszabb távon egy politikai közösség nem képviselheti az összes választót. Ugyanakkor szerinte most arról kell dönteni, hogy visszaálljon a jogállam és a plurális demokrácia.

Fotó: Bálint András / Szegeder
Fotó: Bálint András / Szegeder

A kisebb ellenzéki pártokkal kapcsolatban azt kérte, „ne dőljenek be a szirén hangoknak, nincs harmadik út, nincs negyedik út”, csak egy választás van. „Tisza vagy Fidesz – ez a választás” – fogalmazott, hozzátéve, hogy új alaptörvényre, független sajtóra és igazságszolgáltatásra van szükség, amihez rendszerváltás kell. Beszéde végén elismerését fejezte ki azoknak a politikusoknak, akik visszaléptek, mert szerinte ezzel erkölcsi alapot teremtenek a jövőbeni indulásukhoz.

Így tett például ma Ternyák András kispesti DK-s jelölt is, aki jelezte a helyi választási irodának, hogy mégsem indul el a választáson. A Telex úgy tudja, ez a pártvezetés döntése volt. Nem úgy, ahogy a párt kecskeméti jelöltje, aki maga lépett vissza pár napja, ezzel ki is zárták a DK-ból. Szegeden is volt példa hasonlóra: a homokhátsági körzetben függetlenként indulni akaró Halász Noémi már jóval korábban visszalépett, miután egy közvélemény-kutatás a Tisza jelöltjének fölényes előnyét mérte.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3.99 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…