Vonal mágia címmel Részegh Botond csíkszeredai festő- és grafikusművész munkásságát bemutató tárlat nyílik október elején a szegedi Reök-palotában, tájékoztatta Kertész Lilla, az összművészeti központ sajtóreferense pénteken az MTI-t.
Részegh Botond a Bukaresti Képzőművészeti Egyetem képgrafika szakának elvégzését követően a budapesti Képzőművészeti Egyetem doktori iskolájában tanult, 2018-ban a Magyar Művészeti Akadémia alkotói ösztöndíját is elnyerte. Egyéni alkotói gyakorlata mellett a művészetszervezés, az alkotóművészet elméleti síkján is tevékenyen, otthonosan mozog: 2011 óta a csíkszeredai Új Kriterion Galéria művészeti vezetője.
A nemzetközi szinten is elismert művész Magyarország és Románia mellett kiállított már Ausztriában, Finnországban, Németországban, az Egyesült Államokban, Franciaországban és Belgiumban is, önálló tárlatai mellett csoportos bemutatók szereplőjeként is. Október 4-től a képzőművész költészetet, történelmet, metafizikát, a művészettörténet nagyjait és a művész tulajdon, élő kortársi tapasztalatait megidéző alkotásaiból állít ki válogatást a szegedi Reök-palotában, Nátyi Róbert kurátorral közös munka eredményeképpen.
A művészettörténeti ihletettség mellett a társművészetek iránti nyitottság is jellemzi életművét: alkotásain felfedezhető a múlt századok nagy íróinak hatása és több ízben együttműködött kortárs írókkal, költőkkel, az illusztratív funkción túlmutató grafikákkal, társalkotóként megjelentetett kötetek létrehozása során, áll a közleményben.
„A képzőművész magas szinten alkalmazza a festészet, a sokszorosított grafika és a szabadkézi rajz hagyományos eszköztárát, de éppolyan szívesen kísérletezik egyedi alkotói eljárásokkal is. A november 17-ig látható kiállítás ennek megfelelően a művész által használt technikák széles palettáját igyekszik bemutatni a közönségnek” – zárul a közlemény.
Részegh Botond egy new yorki kiállításán 2014-ben. Balról jobbra: Szabó Szabolcs, Albert Szilárd, Részegh Botond, Ferencz Attila
Fotó: Részegh Botond