Négycsillagos Tisza-parti hoteljének szobái új dizájnt kaptak, írja a Novotel közleményében. Máté Bence magyar természetfotós képeit használták fel a helyi élővilág megjelenítésére, három szobában pedig a Pick Szeged kézilabdacsapatának története jelenik meg a falakon.
A szobákban megjelenő, a hotelben összesen hat különböző fényképet Máté Bence természetfotós készítette, aki a BBC világverseny történetének legeredményesebb fotósa, az egyetlen a világon, akit az év ifjú természetfotósának és az év természetfotósának is megválasztották, állítja a Novotel közleménye.
Az ikonikus tiszai környezet madár- és növényvilága szerintük különös hangulatot ad a belső tereknek, így a folyó közelsége az utazás minden percét meghatározza. A hotelben a szegedi kézilabdaélet is megjelenik: három szobát a helyi Pick Szeged csapat történetének szenteltek a tervezők.
Fotó: Novotel
„Az elmúlt két év izgalmas feladatot hozott nekünk. Úgy újítottuk fel hotelünket, hogy közben az itt tartózkodó vendégek ebből semmit nem éreztek – idézi a cégközlemény Niedermüller Gábort, a Novotel Szeged igazgatóját. – Az első szakaszban 50, később pedig a fennmaradó 90 szobát szabtunk át teljesen, így ma már minden látogatónkat teljesen új, letisztult dizájnú terek fogadják.”
A szállodához tartozó Novo2 étterem helyi specialitásokkal és nemzetközi menüvel is várja a vendégeket, teraszáról pedig tavasztól őszig élvezhetik a csodálatos tiszai kilátást a látogatók. A Novotel állítja, hogy szegedi szállodája a város legszebb helyén, közvetlenül a Tisza folyó partján, a városközponttól tízpercnyi sétára található. „Minden szobájából festői kilátás nyílik a városra és a folyóra.”
Ezt a hotelt egyébként 1977-ben húzták fel, eredetileg Hungária Hotel volt a neve, ami a harmadik ilyen nevű szálloda volt a városban: az első a mai Akadémai Bizottság a Dóm mögött, a második az egykori Kass Szálló, a mai Hungi. Helyére az 1940-es évek elején ezerötszáz férőhelyes diáktemplomot kezdtek építeni, de a háború miatt csak az alapozásig jutott a projekt. Végül azt is elbontották, majd jött a hotel.
A Tisza Lajos körút végében, ahol ma a Glattfelder Gyula téren található Kommunista diktatúrák áldozatainak emlékműve van, kezdtek templomépítésbe a szegedi evangélikusok szűk egy évszázaddal ezelőtt. Templom nem lett, csak az alapozás, mert jött a háború, aztán meg az oroszok, de a soha meg nem épült Szent István Ifjúsági Templom történetét most felelevenítjük.