100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3.99 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

„Hallom, hogy Lázár János szerint az egyéves TISZA rátámadt a MÁV-ra és emiatt állított le az Orbán-kormány három éve minden vasúti fejlesztést” – írta szerdai ironikus posztjában Magyar Péter arra reagálva, hogy az építési és közlekedési miniszter szerint az ellenzéki párt miatt nem kap hitelt Magyarország a Szeged–Kiskunfélegyháza vonal felújítására. 

„Nyilván a mozdonyok átlagéletkora is a TISZA felbukkanása miatt ugrott hirtelen 50 évre, ahogy a váltók is miattunk törnek és a mozdonyokat is mi gyújtjuk fel brüsszeli utasításra” – folytatta a politikus. „Be kell valljam, hogy a szombathelyi InterCity-n az idős hölgy fejére eső lámpabúra csavarjait is én lazítottam meg, sőt jómagam saját kezűleg kapcsoltam le a klímát a Győri Kórházban, ahová a hölgyet szállította a mentő.”

A tanú című filmre utalva azt is „elismerte”, hogy „a vonatokon bekrepáló budikat is ő tömítette el”, és a Siemens karbantartói közé is „ő csempészett ürgebőrbe varrt ukrán szabotőröket, hogy tönkretegyék a balatoni sorompókat”.

Hozzátette, hogy „a MÁV összeomlásának Orbán Viktor 15 éves kétharmados kormányzásával való esetleges kapcsolódása és a valósággal való egyezése csak a véletlen műve lehet”.

Utóiratában emlékeztetett, Lázár János maga állította le az összes vasúti beruházást 2022-ben. Szerinte számos új mozdony és InterCity érkezett volna, de jutott volna pénz pályaépítésre, váltócserére, egyéb infrastruktúra fejlesztésre is, ha ezeket Lázár le nem húzza. Úgy látja, az uniós források nem a Tisza, hanem „Orbán Viktor és családjának ipari méretű korrupciója miatt nem érkeznek”.

„A csodának és a megmaradt vasutasok áldozatos munkájának köszönhető, hogy ha soha nem látott késésekkel is, de még járnak a vonatok és egyelőre nem történt óriási tragédia. Eközben a batidai bandita tízmilliárdokat harácsolt össze, a választókat napszámosnak tartja, gyűlöletet kelt, uszít és közben az arcunkba röhög” – fűzte hozzá. 

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3.99 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…