100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
Szűcs Levente vagyok, a Szegeder stratégia- és működésfejlesztője. Személyes misszióm olyan sokszínű közösségi terek, rendszerek építése és működtetése vállalkozásokkal vagy kezdeményezésekkel karöltve, ahol az emberek kiteljesedhetnek és igaz kapcsolódásokat élhetnek meg. Ehhez egyik esszenciális hozzájárulásom: társadalmilag, környezetileg és pénzügyileg is fenntartható üzleti modellek megalkotása, folyamatos fejlesztése és működtetése.
2017 óta számos multinacionális szervezettel dolgoztam együtt fejlesztő projekteken, ahol a termelékenységen és hatékonyságnövelésen volt a fő hangsúly, azonban 2021 óta kiemelten olyan vállalkozókra és vállalkozásokra fókuszálok, akik elkötelezettek a társadalmi innovációk és az értékteremtés irányában. Ezek gyakorlatával először Norvégiában, Cipruson, majd Máltán adódott lehetőségem találkozni tartós együttműködések keretein belül helyi specializálódott vállalkozásokkal és ernyőszervezetekkel. Velük alkalmam nyílt megannyi égető lokális és globális kihívás kezelése mentén a közös tanulásra és fejlődésre. Mindezek mellett számos ifjúsági esemény és fesztivál létrejöttében vállaltam szerepet Szegeden és környékén, ahol személyes célként tekintettem a minőségi kikapcsolódás biztosításán túl az aktív társadalmi felelősségvállalás ösztönzésére is. Az egyik ilyen esemény szervezése során elegyedtünk beszélgetésbe a Szegeder főszerkesztőjével, amely táptalajként szolgált a későbbi közös munkához.

Azt gondolom, a Szegeder lendületes csapata remek példája egy helyi társadalmi vállalkozásnak. Hisznek abban, hogy létezik független sajtó, és ezért képesek és hajlandóak is felelősséget vállalni és aktívan tevékenykedni. Mindemellett fáradhatatlanul keresik az új lehetőségeket e küldetés szolgálatára, nyitottak az innovációra, a folyamatos tanulásra és képesek alkalmazkodni az útjukba kerülő kihívásokhoz. Bátran és megalkuvás nélkül cselekednek, anélkül, hogy engednének annak, hogy az adott pillanatban rendelkezésükre álló erőforrások korlátozzák őket. Egyszerűen fogalmazva felismertek egy társadalmi kihívást, amelyre autentikusan reagálnak.
Nagyon büszke vagyok a Szegederrel való közös együttműködésünkre, amely 2024 végén indult el. Az 1%-os kampányra fókuszáló kollaborációnk, értékes találkozóink, telefonos megbeszéléseink és egy közel 20 fős, félnapos műhelymunkánk során lehetőségem nyílt személyesen is megismerni az életkorban, nemben, szakmai háttérben és érdeklődésben egyaránt sokszínű, elkötelezett csapatot. Egy alkalommal, egy megbeszélés utáni kávézás közben, az egyik kulcstag őszintén így fogalmazott:
„Az ilyen személyes találkozásokkor érzem azt, hogy fontos vagyok. Hatékonyabb volt így, strukturálatlanul is, mint a korábbi meetingjeink.”
Az ilyen pillanatok bearanyozzák a napomat és igazán értékessé teszik a közös kooperációt.
Hálás vagyok a Szegedernek, mert lehetővé teszik, hogy hiteles forrásból tájékozódhassak, tanulhassak, és nem ritkán még jót is szórakozhassak egy-egy cikkben fellelhető szófordulaton. Én az adóm 1%-át a Szegedernek ajánlom fel, mert a független sajtó nem adottság, hanem döntések kérdése.
Kedves olvasó, neked mennyire fontos a független helyi nyilvánosság?













