100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
Két napon át mintegy 300 középiskolás diákot és pedagógust látott vendégül hazai és határon túli iskolákból a Szegedi Tudományegyetem a Szent-Györgyi tanulmányi versenyen. Háromfős csapatok mérték össze tudásukat november 5–6-án, biológia, fizika és kémia kérdések mellett Szent-Györgyi Albert, valamint a Szegedi Tudományegyetemen diplomát szerzett Karikó Katalin munkásságával kapcsolatos kérdésekre is készülnie kellett a diákoknak.
A verseny ünnepélyes megnyitóján, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban az esemény fő támogatóját képviselte Bódis Attila, a Richter Gedeon Nyrt. készítményfejlesztési főosztályvezetője, a Richter Centenáriumi Alapítvány kuratóriumi elnöke, valamint Móring Andrea egészségügy- és oktatástámogatási specialista.
A megnyitót gálavacsora, majd a welcome party zárta. A CommuniTIK kiállítási térben x-box, csocsó, ping-pong és hagyomány szerint számos társasjáték is várta a diákokat és kísérőiket. A quiz nightra szintén lehetett jelentkezni, 3 fős csapatok mérhették össze tudásukat. A fotósarokban készült néhány kép is.
Másnap a tanulmányi verseny elődöntőjében legjobb helyezést szerzett hat csapat jutott a döntőbe. A döntős hatos ösztöndíjban és értékes ajándékokban részesült, a döntőbe be nem jutott iskolák közül hat meghívást kap a Szegedi Tudományegyetem SZGYTV laborgyakorlat programjába 2025 tavaszára.
A fináléban kvízkérdésekre kellett válaszolnia a csapatoknak, illetve kísérletekkel kellett meghatározniuk különböző fehér porokat. A magyar gyógyszergyárakhoz köthető molekulák felismerése is a döntő feladatai között volt. A 2024-es SZTE Szent-Györgyi Tanulmányi Verseny végeredménye:
- Ignose: Orliczki Bettina, Papp Viktória, Fekete Jázmin Katalin, felkészítő tanár: Gőz József – Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen
- Felsőház: Jávor Bence Windhoffer Boglárka, Field Márton, felkészítő tanár: Dr. Jánossyné dr. Solt Anna Mária – Városmajori Gimnázium, Budapest
- BMRG1: Rakita Csenge, Domokos Anni, Bencz Benedek, felkészítő tanár: Vetlényi Dávid – Baár-Madas Református Gimnázium, Budapest
- Cukormókusok: Szűcs Botond, Biró Alexa, Ambrus Dorka, felkészítő tanárok: Kovács Október és Sándor Gergely – Németh László Gimnázium, Budapest
- ATP: Kovács Zsanett, Székely Boglárka, Kuntner Veronika, felkészítő tanár: Stiblár Attila – Teleki Blanka Gimnázium, Budapest
- Moha: Tószegi Rebeka, Bélteki Teó, Kiss Levente Péter, felkészítő tanár: Jóriné Csölle Henriett – Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, Hódmezővásárhely
A versenyen díjazták azon pedagógusokat is, akik évek óta tesznek a tehetséggondozásért, elhivatottan segítik a fiatal tehetségeket. 2024-ben a fődíjas pedagógus Jánossyné Solt Anna, a budapesti Városmajori Gimnázium oktatója lett. A verseny után a résztvevők megtekinthették a Karikó Katalin és Szent-Györgyi Albert Nobel-díját, valamint a Karikó Katalin életútját bemutató kiállítást.

A Tehetséggondozásért díjat azok a pedagógusok kapják, akik már legalább 3 alkalommal részt vettek csapataikkal a Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyen. A verseny nyitó előadását Janáky Csaba, az Anyag,- Környezet- és Energiatudományi Kompetenciaközpont vezetője tartotta, aki a zöld energiáról és a zöld átmenetről beszélt „A megújuló energiaforrásokról röviden: csodaszer vagy zsákutca?” című előadásában.
A Szent-Györgyi Tanulmányi Versenyre érkező diákok meghívást kaptak a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat szegedi megnyitójára, amelyen Karikó Katalin előadását is meghallgathatták. A diákok számára a versenyen elért helyezés pontokat is érhet, az SZTE-n tovább tanulók plusz pontokat kaphatnak a versenyen való részvételért.













