A rács túloldaláról is lehet jót tenni – ezzel a felütéssel számolt be a Szegedi Fegyház és Börtön az oldalán, hogy fogvatartottak tették rendbe a maroslelei temetőt.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3.99 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

Április 13. és 17. között a Csillag öt lakója dolgozott a köztemető rendbetételén jóvátételi munka keretében, a helyi önkormányzattal együttműködésben. A munkában részt vett egy kábítószeres bűncselekmény miatt elítélt, a Delta programban részt vevő fogvatartott is. 

Fotó: Szűcs Dániel / Szegeder

Az öt nap során az elítéltek megtisztították az elhanyagolt sírokat, valamint a temető kerítését is megszabadították a benőtt borostyántól. Az intézet szerint munkájukkal hozzájárultak ahhoz, hogy a köztemető rendezettebb környezetet biztosítson az emlékezők számára. Drimba Tibor, Maroslele polgármestere méltatta a közös együttműködést, de nemcsak ő, hanem a helyi lakosok is köszönetüket fejezték ki az elvégzett munkáért. 

A közlemény szerint a jóvátételi programok nemcsak a közösséget szolgálják, hanem lehetőséget adnak arra is, hogy a fogvatartottak büntetésük ideje alatt a közösség számára hasznos munkát végezzenek, ezzel is segítve a társadalomba való visszailleszkedésüket.   

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3.99 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…