100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
Uniós támogatással indul fejlesztés Csongrád-Csanád vármegyében, az EuroVelo kerékpárút-hálózat 11-es útvonala mentén. A Csongrád által vezetett konzorcium pihenőhelyeket, szervizpontokat és töltőket alakít ki, a munkálatok jövő év végéig tartanak – tájékoztatta a település önkormányzata az MTI-t.

A közlemény szerint a Norvégia északkeleti csücskétől Görögországig húzódó EuroVelo 11 kerékpáros útvonal 62 kilométeres szakasza halad át a vármegyén. Csongrádnál lép be, majd mintegy 15 kilométeren keresztül a Tisza jobb partján, a töltésen haladva Ópusztaszeren át éri el Szegedet, ahonnan Tiszasziget irányába, az EuroVelo 13-mal közösen vezet az országhatárig.
Az 562 millió forintos uniós támogatással megvalósuló fejlesztés célja, hogy az útvonal mentén a kerékpárosok számára használható infrastruktúra jöjjön létre.
Hét helyszínen alakítanak ki fedett pihenőhelyeket, kerékpártárolókkal, önkiszolgáló kerékpáros szervizpontokkal. Az utazókat ivókutak, e-bike és elektromos eszközök töltésére alkalmas infrastruktúra várja majd, valamint akadálymentes mosdókat is kialakítanak. A bicikliút mentén tájékoztató és turisztikai információs táblákat is kihelyeznek, az útvonal és a térség népszerűsítésére pedig marketing- és kommunikációs kampány indul.













