100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 4 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

Egy mindkét lábán megsérült, árván maradt gólyafiókát mentettek meg a vásárhelyi állatvédők és madárbarátok az Aldi mellett található fészekből – írja a Hódpress

A Vásárhelyi Természetvédelmi Egyesület által kihelyezett fészekből emelték ki a fiatal madarat, amelyet szülei magára hagytak, miután testvére korábban elpusztult. Az állatvédők szerint beavatkozás nélkül biztosan nem élte volna túl a sérült lábú fióka.

Fotó: Varga György / MTI

A gólyákat még júliusban gyűrűzték meg a madárvédők, akik azóta is figyelték őket. Már akkor észrevették, hogy az egyik fióka kisebb és gyengébb a testvérénél. A nagyobbik első kirepülésénél áramütést kapott, amikor nekirepült a közeli villanyoszlopnak, és elpusztult. A szülők ezután magára hagyták a másikat.

A fiókát darus kocsi segítségével Gyarmati Dorka önkéntes madármentő emelte ki a fészekből. Az állat jelenleg a Hortobágyi Madárkórházban gyógyul, és a szakemberek bíznak abban, hogy jövőre már a vonuló madarak között, saját szárnyán érheti el Afrikát.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 4 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…