„Ha már építeni nem tud, legalább ne romboljon. Ha segíteni nem tud, ne ártson” – fogalmaz, vélhetően Lázár Jánosnak címezve szavait. A polgármester kíváncsi, mivel fogják magyarázni a döntést. „Találnak-e bármilyen objektív mutatószámot, amivel ez a lépés indokolható?” – teszi fel a kérdést, miközben arról ír, hogy európai jogállamban a vásárhelyi emberek ugyanannyit érnének a kormánynak és a képviselőnknek, mint mindenki más.
Erre a kormánypárti lapok, például a Délmagyarország úgy reagált, hogy Lázár János december 1-jei rádióinterjújában elmondta, Márki-Zay Péter azzal kampányol, hogy tele van a város kasszája, így nem jogosult támogatásra. „Nem tudunk pénzt adni, hogy a városháza tornya megújuljon, meg legyen óriáskerék. Előre mondom, hogy 2023-ban nem fog tudni kapni Hódmezővásárhely állami támogatást, mert nem jogosult rá” – fogalmazott a miniszter.
Ugyanekkor felhozták, hogy már a helyi Fidesz is azzal kampányolt, hogy Márki-Zay Péter „néhány nap eltéréssel előbb az országos sajtóban bejelenti, hogy a kormány segítsége nélkül a város rövidesen csődbe mehet, majd arról beszél, hogy több mint 2 milliárd forint szabadon felhasználható pénz áll rendelkezésére, és a város nem lesz az első 3000 település között, amelyik segítséget kér a kormánytól. Óriási felelőtlenség, azt kockáztatja, hogy Vásárhely minden segítségtől végleg elvágja magát”.
Ahogy korábban a Szegeder is beszámolt róla, a rezsitámogatásban részesített, 10 ezer főnél nagyobb lakosságszámú települések névsorából kiderült, hogy összesen 156 önkormányzat részesül támogatásban, a legtöbb pénzt, 3,2 milliárd forintot a fideszes vezetésű Debrecen kapja, míg Hódmezővásárhely semmit. Szeged Nyíregyháza után a harmadik a maga 1,3 milliárdos összegével, ám ez az önkormányzat keddi reakciója szerint még az áfára sem elég, melyet a megnövekedett energiaárak miatt kell fizetniük.