100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
A héten a NAV közzétette, mely civil szervezeteknek hányan ajánlották fel idén az adójuk 1%-át, és ezzel mekkora összeget sikerült gyűjteniük. Összesen több mint 30 ezer szervezet számára lehetett idén felajánlani, a legtöbbet a Telex alapítványa gyűjtötte, mögötte a Partizán, majd az Országos Mentőszolgálat következnek.
Médiának nemcsak országosan, hanem helyben is fel lehetett ajánlani, a magyarországi nagyvárosokban működő független szerkesztőségek jellemzően több százezer forintnyi, vagy akár milliós támogatásra tettek így szert, Debrecenen keresztül Kecskeméten át Szegedig.
A lapunkat kiadó alapítvány számára 2025-ben lehetett először felajánlani, így is tett 152 fő, és így összesen 1 millió 457 ezer 986 forint gyűlt össze – ezt a hiteles, minőségi helyi újságírás stabilabb alapokon történő folytatására és a Szegeder folyamatos fejlesztésére fordítjuk, és hálásan köszönjük olvasóinknak!

Országos szinten 1,82 millió ember élt idén a lehetőséggel, hogy civil szervezetnek ajánlja fel adója 1 százalékát. Összesen több mint 20,2 milliárd forint gyűlt össze, ami közel 15 százalékos emelkedést jelent a tavalyi 17 milliárdhoz képest – derül ki a Nonprofit Információs Központ (NIOK) gyorsértékeléséből.
A független szerkesztőségek iránt országosan is nagy a bizalom, ezt a legjobban talán tényleg az 1%-os felajánlások elképesztő mértéke mutatja meg. Az országos médiumoknak felajánló tízezrek mellett a helyi közösségek is egyre erősebben támogatják azokat a médiumokat, amelyek közvetlenül az ő ügyeikkel, városukkal és mindennapjaikkal foglalkoznak.
A Szegeder fiatalokból álló, minden reggel nagy álmokkal és tervekkel ébredő csapata nevében köszönöm, hogy az első évben is már több mint 150 olvasónk döntött a helyi független újságírás jövője mellett. Ha tehetjük, jövőre is folytatjuk!













