100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
Jogerősen másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Szegedi Járásbíróság azt a 61 éves férfit, aki tavaly tavasszal Balástyán robbantással fenyegette az intézkedő rendőröket és a helyszínre érkező tűzoltókat. A hatóságok eredetileg azért mentek ki a helyszínre, mert érkezett egy bejelentés, miszerint a vádlott bántalmazta élettársát.
Az MTI tájékoztatása szerint a helyzet gyors fordulatot vett, amikor a férfi ittas állapotban agresszívan kiabálni kezdett a rendőrökkel, majd egy benzines kannát vett magához, és azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja a rendőröket és saját magát is. Amikor a rendőrök megpróbálták megközelíteni, a férfi bement a házba és magára zárta az ajtót, miközben benzint locsolt az ajtó és egy gázpalack közötti részre.
Ezután a rendőrök hátrébb húzódtak, a vádlott pedig tovább fenyegetőzött az udvaron, majd benzint öntött maga elé a földre, amit meg is gyújtott. Később egy, a ház mellett álló autót is lelocsolt benzinnel, amit szintén felgyújtott.
A helyzet ezután tovább eszkalálódott, a férfi ugyanis egy gázpalackot vitt ki a házból, amelyet a lángoló autó közelébe tett, majd azzal fenyegette a rendőröket, hogy felrobbantja azt. Ugyanezt ismételte meg a helyszínre érkező tűzoltókkal szemben is.
A lángoló autó ekkor már annyira közel volt a házhoz, hogy fennállt a veszélye az egész tanya kigyulladásának, ezért a tűzoltók megkezdték az oltást. A férfi közben az egyik gázpalackot betolta az égő autóba, mire az egyik tűzoltó azonnal felé rohant, miközben társai megnyitották a vízsugarat. A vádlott néhány másodperccel később kihúzta a palackot a járműből, majd a ház felé indult, de megbotlott. Ekkor az egyik tűzoltó lefogta, a rendőrök pedig megbilincselték.
A férfit most hivatalos személy elleni erőszak bűntettében mondták ki bűnösnek. Az előkészítő ülésen beismerte tettét, lemondott a tárgyalás jogáról, és azt mondta, hogy megbánta a történteket.













