100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

Új vezető a BYD Magyarország élén: a 2024-ig a szegedi gyárhoz kapcsolódó kormányzati kapcsolatokért felelős Jeremy Wang lett a regionális országigazgató – tudta meg az MTI. 

Wang 2024 áprilisa óta a BYD európai regionális országigazgatója, jelenlegi megbízatásában Magyarország mellett Izrael, Görögország, Ciprus, Horvátország és Szlovénia piacaiért is felel. Korábban aktívan részt vett a szegedi beruházás előkészítésében, valamint az intézményi együttműködések kialakításában. 

Jontey Lee-t váltja a pozícióban, aki 2024 nyara óta töltötte be a feladatkört. Lee a jövőben a BYD nemzetközi szervezetén belül a szaúd-arábiai piacért felel. 

A társaság közleménye szerint az átalakítások célja a magyarországi és régiós növekedés további erősítése, valamint a piaci jelenlét hosszú távú stabilitásának biztosítása. 

A vállalat több milliárd eurós beruházással létesít autógyárat Szegeden, továbbá mintegy százmilliárd forintos beruházással Budapestre telepíti európai vállalati és fejlesztési központját.

A magyar divízió operatív irányításáért Rényi-Vámos Ádám felel, aki a kiskereskedelmi és nagykereskedelmi tevékenységet vezeti. A közgazdász végzettségű szakember több mint húszéves autóipari tapasztalattal rendelkezik, korábban a KIA Hungary kereskedelmi igazgatója volt, valamint a Nissan közép-európai szervezeténél töltött be országigazgatói és értékesítési operációs vezetői pozíciókat.

A 2003-ban alapított BYD 2023-as magyarországi megjelenése óta mintegy 4 százalékos részesedést ért el az újautó-piacon, 2025-ben pedig több mint 2200 új járművet értékesített Magyarországon.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…