100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
120 évvel ezelőtt, 1904 végére készült el a szegedi Szent István téri víztorony. A mai napig része az ivóvízhálózati rendszernek, vagyis 120 éve szolgálja fáradhatatlanul a várost, írja az azt fenntartó Szegedi Vízmű közleménye.
Amikor elkészült, a Széchenyi téren az utcai csapok „szökőkutakká lettek rögtönözve”, és hozzá katonazenekar játszott. Szökőkút és katonazenekar október 26-án, szombaton este nem lesz, ellenben fényfestés igen, mivel így ünneplik majd a Szent István téri víztorony 120. születésnapját.
Az Öreg Hölgynek is becézett torony – mely az ország első vasbetonból készült víztornya – fényfestése 18:30-tól 18:50-ig tart majd, ezt a Szegedi Vízmű szervezi. A fényfestés egyben a nyitóeseménye lesz a „Tökéletes hétvége” című őszi rendezvénynek, amelyet már a Szegedi Városkép és Piac Kft. rendez a Szent István téren.
Az őszi tökfaragós tematikájú rendezvény alapvetően egy kézműves vásár lesz október 26-án és 27-én, ám lesz nem meglepő módon tökfaragás, bemutató és töklámpás szépségverseny is, valamint számos egyéb program, melyekről részletek a rendezvény Facebook-eseményében írnak.













