100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

A doni áttörés 80. évfordulóján szervezett megemlékezést a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal január 12-én, Szegeden, erről pénteken számoltak be a hivatal oldalán. Az alkalomból Kligl Sándor szobránál az elesett hősök tiszteletére koszorút helyeztek el és mécseseket gyújtottak a résztvevők.

A Don-kanyar poklát megszenvedő elesett katonák, és a csodával határos módon onnan életben visszatért hősök példát mutattak az utókornak kötelességteljesítésből. Tettükkel bebizonyították –  és ez az ő sose múló örökségük –, hogy a hazáért hozott áldozatvállalás még a reménytelen helyzetekben is morális kötelesség – fogalmazott Róth Márton főispán.

Fotó: Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal

A megemlékezésen Dudás Ferenc százados, a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár református tábori lelkésze mondott áldást.

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…