100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…

Nyerges vontatóval hozták Szeged idei karácsonyfáját a Klauzál tér szívéig, ahol egy hatalmas daru várta, hogy felállíthassa azt méltó helyére.

A Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, Makrai László árulta el azt, hogy az idén is több felajánlás érkezett a lakosság részéről. A 2021-es évben egy béketelepi ezüstfenyőre esett a választás, amely 11 méter magasra tör.

A fát előkészítették, majd belehelyezték a Klauzál téri vájatába. A díszítést még ma megkezdik, amely várhatóan holnapra kész is lesz. Bálint András fotós kollégánk akkor járt arra, amikor már állt a fa, de még nem kezdték meg a díszítést, azonban így is lenyűgözőek a méretei.

Fotó: Bálint András / Szegeder
Fotó: Bálint András / Szegeder

100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.

Már 3 olvasónk csatlakozott Cél: 100 támogató

Válassz támogatási összeget:

Folytatás…