Harmadik alkalommal hozták el Szegedre Donáth Anna és a Momentum Mozgalom „igazságkiállítását”, erről Körmendi Zoltán, a párt szegedi szervezetének elnöke beszélt a Kárász utcai napvitorlák alatt tartott sajtótájékoztatón. Mint mondta, ezúttal az oktatás helyzetére hívják fel a figyelmet.
„A cél, hogy azoknak az ingerküszöbét is áttörjük, akik egyébként nem férnek hozzá vagy nem foglalkoznak a független médiával, akik a kormány hazugságokkal teremtett alternatív valóságában élnek” – tette hozzá a politikus, aki fel is sorolta, hogy mik a főbb megállapításai a kiállításnak:
Körmendi szerint a státusztörvény és a teljesítményértékelési rendszer ezeket a problémákat fokozni fogja, hiszen egyre több tanár mond fel, bizonytalan az iskolakezdés és tanév közepén kerülnek teljesen másik jogállásba a pedagógusok. Úgy véli, a szakszervezetek és a valódi ellenzék feladata hangot és védelmet adni a tanároknak, mert egészen biztosan tömeges visszaélések és jogsértések fognak kezdődni szeptembertől és januártól.
„A kormány hazugsága az, hogy az uniós pénzek visszatartása miatt nincs béremelés, a valóság az, hogy a politikai akarat nincs meg hozzá, sőt a fidesz szántszándéka az oktatás szétverése és a tanárok megbüntetése. Épp ezért fordulunk az Európai Bizottsághoz, hogy vizsgálja meg a státusztörvényt és kényszerítse a kormányt annak visszavonására” – magyarázta a szegedi elnök.
A Momentum a központosított és kifacsart oktatással szemben pedig általános megoldási javaslatokat is felvetett, szerintük esélyteremtő oktatásra van szükség, ami a következőket takarja:
Emlékezetes, még tavaly novemberben zajlott le az első ilyen kiállítás, akkor arról kérdeztük a szegedi önkormányzatot, miért tartotta fontosnak, hogy helyt adjanak ennek, amikor például a CÖF-ös Gyurcsánykamiont nem engedték megállni a városban tavaly közlekedési okokra hivatkozva. A Momentum kiállítására annyi volt a válasz, hogy „a hivatalos díjszabás szerint adta ki a helyszínt a Szegedi Városkép és Piac Kft.”