A Tisza Párt november 17-én nyilvánosságra hozta egyéni képviselőjelöltjeit, a csongrád-csanádi aspiránsokról még hétfőn beszámolt a Szegeder is. Mint kiderült, a Tisza Bács-Kiskun megyében indítja Kincse Csongort, aki a Szegedi Tudományegyetem diplomaosztóján bírálta a hazai egészségügy működését.
Kincse a közösségi oldalán azt írja, hogy indulása nem politikai ambícióból fakad, hanem felelősségérzetből mindazok iránt, akik hisznek abban, hogy „lehet egy működő, élhető, gyarapodó Bácskát és Magyarországot építeni. Egy olyat, ahol jó élni, ahol érdemes családot alapítani és ahol méltón lehet megöregedni.”
Bejegyzésében felidézte diplomaosztós gondolatát is, amely szerint „a diplomaosztón azt mondtam, hogy ne csak a betegeket, hanem a rendszert is gyógyítsuk meg.”
A homokhátsági 2-es választókerületben egyébként a Mi Hazánk elnökével, Toroczkai Lászlóval is meg kell küzdenie a tiszás jelöltnek, aki Gajda Attila tanár, Gellérfi Zsombor szoftverfejlesztő és Sóti Anikó tolmács közül kerül majd ki. 2022-ben a KDNP-s Mihálffy Béla nyert itt 45,29 százalékkal, Mihálik Edvint is legyőzve.
Az MSZP-s Szabó Sándor – aki a fideszes Bartók Csabát győzte le – által vitt, Szeged központú 1-es kerületben pedig Stumpf Péter politológus és egyetemi adjunktus, Szigeti Balázs bűnügyi szakjogász és Mágori Krisztina igazságügyi orvosszakértő versenyez. Itt Mágori lehet ismerősebb arc, aki korábban felszólalt a Tisza nagykanizsai kongresszusán júliusban.
Izgalmasnak ígérkezik még a hódmezővásárhelyi körzet is, ahol Lázár János és Márki-Zay Péter között zajlott a csata 2022-ben, ám most egyikük sem indul. A Fidesz várhatóan Czirbus Gábor makói alpolgármestert indítja, míg a Tisza előválasztásának egyik jelöltje az a Gyömbér Dávid, aki a tavalyi önkormányzati választáson pont Czirbustól kapott ki az egyik makói választókörzetben.
Orbán Viktor kedden reggel a Facebookon úgy reagált a Tisza Párt előző esti jelöltbemutatására, hogy „Déjà vu. Ellenzéki jelöltállítás. Újra itt van a nagy csapat. Ugyanaz a baloldali gyülekezet, mint négy éve” – írja a Facebook. A miniszterelnök szerint a jelöltek „túl baloldaliak, túl brüsszeliek és túl kockázatosak”, és ismét említette a kormányzati kommunikációban gyakran szereplő „megszorítások, adóemelések, munkanélküliség és káosz” kifejezéseket.
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója szintén kedden reggel értékelte a jelöltállítást Németh Balázs Igazság órája című műsorában. Az MTI beszámolója szerint úgy fogalmazott, hogy „a baloldal újra felállt egy falanxban velünk szemben”, és a Tisza ajánlatát Magyarország számára rossznak és kockázatosnak nevezte, a jelölteket pedig baloldali konglomerátumnak minősítette.
Magyar Péter elmondása szerint a jelöltek gyakorlatilag minden szakmából érkeznek, és több mint harmaduk nő. A névsorban orvosok, gyógyszerészek, ápolók és mentőápolók, pedagógusok, doktori és mérnöki végzettségűek, művészek, jogászok, vállalkozók, szociális munkások és kétkezi munkások is szerepelnek.