100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
Nem szűnt meg teljesen a SzegedMa, miután a szegedi kormányközeli hírportálról korábban több forrásból úgy értesültünk, hogy a Mediaworks bezárja azt. Az oldal azóta újra frissülni kezdett, de a jelek szerint már nem önálló szerkesztőségi tartalommal: az új cikkek többsége rövid, helyi témájú összefoglaló, amelyek a Délmagyarország cikkeire irányítják tovább az olvasókat.
A SzegedMa az elmúlt napokban például külön cikkben írt egy Mars térnél átvonuló kacsacsaládról, Kónya Zsófia visszavonulásáról és a szegedi „vágatlan május” részleteiről is. Ezek a cikkek SzegedMá-s szerzővel jelennek meg, de a szöveg végén jellemzően az áll linkelve, hogy további részletek a delmagyar.hu-n olvashatók.

Korábbi cikkünkben arról írtunk, hogy több, egymástól független forrásunk szerint a Mediaworks képviselői múlt héten csütörtökön Szegedre utaztak, és azonnali hatállyal felmondtak a SzegedMa nyolcfős szerkesztőségének. A jelenlévőknek a döntést azzal indokolták, hogy „átalakítások lesznek a sajtóportfólióban”.
Az oldal impresszumában akkor már nem szerepelt szerkesztőként vagy újságíróként egyetlen név sem; a Mediaworks elnök-vezérigazgatójaként feltüntetett Kálmán Erika mellett egyedül Bonifert Gábor volt megnevezve főszerkesztőként. Ez azóta is változatlan.
Bonifert Gábor akkor a Szegedernek nem cáfolta a portál megszűnéséről szóló információt, de kommentálni sem kívánta azt. A Mediaworksnek küldött kérdéseinkre a mai napig sem kaptunk választ.
A SzegedMa 2008-ban indult, eredetileg magántulajdonban, jobboldali-konzervatív szegedi hírportálként. Később a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítványhoz, majd a Mediaworks portfóliójába került. 2021-ben a Délmagyarországgal egy szerkesztőségbe költözött költséghatékonysági okokból, azóta a két lap működése fokozatosan közelebb került egymáshoz.
Az e heti fejlemények alapján pontosabb úgy fogalmazni: a SzegedMa nem tűnt el az internetről, de az önálló szegedi szerkesztőségi működésének vége. Naponta több délmagyaros cikket publikálnak, azonban ezeket a Facebook-oldalukra rendre nem teszik ki.














