100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
A 24.hu összesítése szerint Csongrád-Csanád megyében 178,2 millió forintnyi Nemzeti Kulturális Alap-támogatás jutott Fideszhez köthető szervezetekhez, miközben Bács-Kiskun, Békés és Jász-Nagykun-Szolnok megyével együtt összesen mintegy 900 millió forintot azonosított a lap ebben a körben.
A lap gyűjtése során Fideszhez köthetőnek tekintette azokat a szervezeteket, alapítványokat és magánszemélyeket, amelyek vezetésében fideszes politikus található vagy hozzájuk köthető személy azonosítható, továbbá azokat is, amelyek fideszes politikusokkal kampányoltak, illetve fideszes vezetésű önkormányzati cégekhez kapcsolódnak.
Csongrád-Csanád megyében a lap szerint összesen 178,2 millió forintnyi NKA-forrás jutott ilyen szervezetekhez. Ebből 40 millió forintot kapott a Pro Patria Hungariae Egyesület, amelyet Varga Róbert vezet. Varga a szegedi KDNP elnökségének tagja, korábban pedig fideszes országgyűlési képviselőjelöltként is indult.
Bács-Kiskun megyében összesen 195,3 millió forint támogatást azonosított a lap. Ebből 43,5 millió forint jutott a korábban Vedelek Norbert volt fideszes alpolgármester által vezetett Jobb Bajáért Polgári Egyesületnek, 15 millió forint a Lezsák Sándor vezette Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár Nonprofit Kft.-nek, valamint 5,5 millió forint a Térségi Korzó Kulturális Egyesületnek, amelyet Szabó István Pál vezet.
Békés megyében a lap szerint 309,9 millió forint jutott Fideszhez köthető szervezeteknek. Ebből 100–100 millió forintot kapott a Magyar Sámsonok Alapítvány, amelyet Annus István, Békéssámson fideszes polgármestere vezet, valamint a Csabai Kolbászfesztivál mögött álló cég. A 24.hu megjegyzi, hogy a fesztivál korábban többször is fideszes kampányhelyszínként szolgált.
Jász-Nagykun-Szolnok megyében 216,5 millió forintnyi támogatást talált a lap. Ebből 40–40 millió forint jutott a Jász Nemzet Egyesületnek, amelyet Mészárosné Vas Márta vezet, aki 2019-ben és 2024-ben is Fidesz–KDNP-s jelöltként indult Jánoshidán, valamint az Együtt Egymásért, Jánoshidáért Egyesületnek, amelynek vezetője Czibak Ottó nemrég lemondott Fidesz–KDNP-s önkormányzati képviselő.
Az ügy előzménye, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal június 23-án közölte: az NKA-üggyel összefüggésben hat embert vettek őrizetbe, köztük Bús Balázst, az NKA korábbi alelnökét. Másnap kiderült, hogy őrizetbe vették annak a kiemelt bizottságnak a tagjait is, amely a 17 milliárd forintnyi támogatás elosztásáról döntött, emellett gyanúsítottként hallgatták ki a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő főigazgatóját és kabinetvezetőjét is. A gyanú szerint az NKA döntéshozó testülete 2024 decemberétől a jogszabályokat megsértve 1079 pályázatról, összesen több mint 17 milliárd forint támogatásáról határozott.













