100, külföldön élő szegedit keresünk, aki segít a városnak erős független nyilvánosságot építeni.
Nagy mennyiségben, mintegy ezer köbméternyi szalmával vegyített trágyakupac gyulladt ki szombaton éjjel Algyő külterületén – közölte az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
Azt írták, a szegedi és a hódmezővásárhelyi hivatásos, valamint az algyői létesítményi tűzoltók hét vízsugárral oltották a szalmával kevert, mintegy nyolcvanezer mázsa trágyakupacot, amelynek egyharmada gyulladt meg és izzik. A tűzoltók munkáját két erőgép is segítette.













