A maroslelei zsebkéses emberölési kísérlet

Piarista Levéltár / Holl Béla

Csongrád Megyei Hirlap, 1974. március 19 – Czimer József (Hódmezővásárhely, Tanya 660/A) felkereste feleségével maroslelei ismerősét. Az ismerős megigérte, hogy kosarat fon nekik, és a látogatás is nagyrészt e vállalkozás miatt történt. Czimeréket vendégül látta, miközben dolgoztak, ittak is. 

A második nap csak az italozást folytatták, és többször Czimer a házigazdával összeszólalkozott. Délután volt, amikor elbucsuztak, Czimer a kapuból ment már vissza, és a konyhában ülő sértettet zsebkésével oldalba szurta. A sérülés olyan sulyos volt, hogy csak a gyors orvosi beavatkozás mentette meg az életét. 

A Szegedi Megyei Biróság dr. Novák Zoltán tanácsa emberölés bűntettének kisérlete miatt Czimer Józsefet három év nyolchónapi szigoritott börtönre itélte, és három évre a közügyektől eltiltotta. Az elitélt és védője enyhitésért fellebbezett. 

Farkas Anna

Ez a cikk eredetileg a Csongrád Megyei Hírlap című lapban jelent meg 1974. március 19-én. Napszemle rovatunkban korabeli helyi és országos lapokból válogatva mutatjuk be, miről olvashattak a szegediek harminc, száz, vagy éppen százötven évvel ezelőtt, ezen a napon. A rovat további cikkei itt olvashatók.