„A leghatározottabban elítéljük a hatalom megfélemlítési módszereit, amivel az oktatásügy jobbá tételéért harcoló kollégáinkat büntetik, megalázó módon fenyegetik, méltatlanul elbocsátják!” – olvasható abban a nyilatkozatban, melyet 23 szegedi, hódmezővásárhelyi, bordányi, domaszéki és szentesi iskolából eddig összesen 663 pedagógus írt alá, de várják még a további csatlakozókat.
„Kijelentjük, hogy itt helyben, Szegeden és környékén nem tűrjük, hogy bárkit meghurcoljanak, ha a jelenlegi oktatáspolitikával szemben jogosan és határozottan fellép. Amennyiben ez megtörténne, a nyilvánosság minden rendelkezésünkre álló erejével fogjuk megvédeni kollégáinkat, legyen az óvodai, iskolai, gimnáziumi vagy a szakképzésben dolgozó munkatársunk! Egységesen állunk ki egymásért!” – írják.
Milodánovics-Hegyi Adrienn szegedi tanár a hvg.hu-nak azt mondta, ez azt jelenti, hogy 300 budapesti kollégájukhoz hasonlóan
ők is sztrájkba kezdenek és közösen demonstrációkkal hívják fel a figyelmet, ha valakit szankcionálnak az oktatásügyi kiállása miatt.
Hozzátette: a nagyon beszűkített sztrájktörvény ellenére is egyelőre ezt a megoldást választják, de a jövőben más fellépési formákon is gondolkoznak. A szakszervezeti gördülősztrájkkal ellentétben itt az egyszerre történő kiállás és a szolidaritás a lényeg – jegyezte meg a lapnak.
A nyilatkozat aláíróinak száma a hvg.hu cikkében elérhető táblázatos formában oktatási intézményenkénti megoszlásban.