Nagy Sándor a Mikulással adta át a kiépült Városgazda utcát és az új Kereskedő közi körforgalmat

Újabb projekt fejeződött be a gazdasági utak korszerűsítési programjában – közölte Nagy Sándor közösségi oldalán. A városfejlesztési alpolgármester arról írt posztjában, hogy az EU és a város pénzéből kiépült a Városgazda utca, mely új körforgalmat is kapott a Kereskedő köz felől, így biztosítva a gyorsabb, biztonságosabb és fenntarthatóbb elérést Szeged déli részéről a Kereskedő közi vállalkozásoknak. A célunk, hogy javítsuk a szegedi ipar közlekedési kapcsolatait, biztosítsuk a növekedésük feltételeit és új telephelyek létrejöttét is” – tette hozzá.

Nagy Sándor a Rádió 88-nak elmondta, ezzel befejeződött a belterületi gazdasági utak fejlesztése projekt, amelyben az önkormányzat három helyszínen épített és újított fel utakat, járdákat, kerékpáros létesítményeket. Hozzátette, a projektre Szeged 1 milliárd 230 millió forint európai uniós támogatást kapott, további 61 millió forintot pedig saját forrásból használt fel.

A három helyszín alatt egyrészt a Városgazda utca meghosszabbításában a Kollégiumi út kiépítését kell érteni, de része volt három üemben a Házgyári út és a Cserje sor környezetének (Vágány utca, Vásár utca) fejlesztése is. Szintén része lesz a programnak a jövő nyáron elkészülő ELI-út, amellyel a város legnagyobb lakóterületét kötik össze a lézerközponttal, Béketeleppel, a bevásárlóközpontokkal és az 5-ös út túloldalán fekvő ipari létesítményekkel.

A megnyitón még a Naturtex ügyvezetője, Gellért Ákos beszélt. A Szeged.hu tudósítása szerint a Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara ipari alelnöke azt mondta, a beruházás nagyban segíti az itt működő vállalkozások megközelíthetőségét, logisztikáját, ügyfélforgalmuk növelését, az ipari ingatlanok értékének növelését.

A Kereskedő közi 4 milliárdos gyártóközpontjuk mellett folyamatban van több száz kilowatt napelemfejlesztés és egy kilencven fős munkásszálló építése is. Elmondta, ha az ország régióit gazdasági növekedés és gazdasági teljesítmény szempontjából hasonlítjuk össze, láthatjuk, hogy a dél-alföldi régiónak van hová felzárkóznia, ez érvényes megyénkre és városunkra. Azonban pont ezért fontos szerinte az ipari területek korszerűsítése, illetve új modern infrastruktúrával rendelkező iparterületek feltárása, létesítése.