„A kormánnyal jó viszonyban lévő Szeged-Csanádi Egyházmegyének van egy fociakadémiája Szegeden, most emellé egy erdős terület helyén akarnak felhúzni egy 12 osztályos bentlakásos iskolát. A kormány ezt pénzzel támogatja, az önkormányzat ellenzi. A kormány az önkormányzat tiltó szándékát viszont felülírta, az ukrajnai háborús helyzetre mutogatva. Hogy jön kapcsolatba a fakivágással az ukrajnai háborús helyzet?” – kérdezte a Telex a mai Kormányinfón.
„Nem tudom, hogy a választott eszköz a legjobb volt-e”, mondta Gulyás, de szerinte itt nem egy összefüggő erdőről van szó, hanem egy gazzal teli területről, ahol vannak fák. „Nem hatalommal való visszaélés az, hogy a kormány a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva döntött így?” – kérdezett vissza a Telex, mire Gulyás azt mondta,
hatalommal való visszaélést az önkormányzat követett el,
de elismerte, hogy arról lehet vitázni, valóban jó indok volt-e a háborús veszélyhelyzet erre az ügyre.
A BYD szegedi beruházásáról is kérdezték Gulyás Gergelyt a csütörtöki Kormányinfón. A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, látják azokat az európai törekvéseket, hogy „a kínai beruházásokat levágják Európáról”, de a magyar kormány álláspontj az, hogy ez rossz és veszélyes, ők a szabad kereskedelem hívei. Zajlik egy vizsgálat a beruházással kapcsolatban, de Gulyás ettől nem tart.
„Két dolgot vállalt a kormány a BYD tervezett szegedi beruházása kapcsán: az infrastruktúra fejlesztésére 47–48 milliárd forintot fordítanak, illetve ígértek állami támogatást, aminek összegét akkor hozzuk nyilvánosságra, amikor azt jóváhagyja az Európai Bizottság” – válaszolta a miniszter a kérdésre. A vizsgálat egyébként nem csak a BYD-val, hanem több kínai elektromos-autógyártóval is szemben zajlik azért, hogy megtudják, jogtalan előnyhöz jutnak-e ezek a cégek állami támogatásokon keresztül az Európai Unión belül. A vizsgálat során eldöntik majd, hogy a lehetséges jogtalan előnyök miatt kell-e kivetni büntetővámot ezekre a gyártókra.