Elpusztult szarvasmarhák tetemei hevernek egy székkutasi tanyán, Csongrád-Csanád megyében – derült ki az RTL Híradó hétfői riportjából. A beszámoló szerint egy közeli földtulajdonos jelezte az állapotokat, miután a problémát hiába próbálta kezelni helyi szinten.
A tanyán nemcsak elhullott állatok, de még életben lévő, csontsovány marhák és lovak is vannak. Az RTL információi szerint az első állat már márciusban elpusztulhatott – úgy tudni, az állatok sem élelmet, sem megfelelő gondozást nem kaptak. Az egyik tetem például egy olyan tehéné, amelyik vélhetően éppen ellés közben pusztult el.
A szomszédos földek egyik gazdája fordult a nyilvánossághoz: elmondása szerint nemcsak az állatok szenvedése miatt aggódik, hanem azért is, mert a tanya elhagyott jószágai rendszeresen kiszabadulnak, letapossák és lelegelik az ő termését. A gazda korábban az önkormányzatnál és a megyei főállatorvosnál is jelezte a problémát, de semmilyen érdemi intézkedés nem történt.
A híradó úgy tudja, hogy a tanya gazdája jelenleg kórházban van, az ingatlan tulajdonosa – a nő férje – pedig nem hajlandó foglalkozni az állatokkal. A székkutasi önkormányzat a megkeresésre azt közölte, hogy felszólították a tulajdonost a tetemek eltávolítására és az élő állatok ellátására, ám mivel nem történt előrelépés, az ügyet továbbították a megyei kormányhivatalnak.
Az RTL értesülései szerint a tulajdonos április 30-ig kapott határidőt az intézkedésre, de mivel nem tett semmit, most a kormányhivatal keres új helyet az állatoknak, és intézkedik a tetemek elszállításáról is.
A cikk borítóképe illusztráció, nem a szóban forgó tanyáról készült.