A közelmúltban úgynevezett kis nőgyógyászati műtétekkel indult újra útjára az egynapos beavatkozások sora az immár a szegedi egyetem alá tartozó szentesi Dr. Bugyi István kórház szülészetén.
Az egyetem közleménye szerint Rácz Ferenc, a részleg vezetője arról beszélt, hogy az egynapos beavatkozások körébe a terhességmegszakítás, a spontán vetélés befejezése, a méhnyálkahártya eltávolítás és egyéb olyan kis nőgyógyászati műtétek tartoznak, amelyek rövid altatásban elvégezhetők, és néhány órányi megfigyelés után a páciens biztonsággal hazabocsátható kísérőjével. A járóbetegellátás mindemellett továbbra is zavartalanul zajlik.
Az orvos elmondta, a járóbetegellátásban a terhesgondozás, illetve a szülés utáni utógondozás, az általános nőgyógyászati, valamint az ultrahangvizsgálatok vannak fókuszban. Ez azt jelenti, hogy minden helyi és környékbeli településen élő, illetve a közeli régiókból származó nőt és kismamát el tudnak látni és fel tudnak készíteni.
„Örülünk, hogy az egynapos sebészeti ellátás bevezetésével Szentesen ismét magasabb szinten is el tudjuk látni a betegeinket. Ezzel egyrészt megkíméljük őket az utazástól az előzetes vizsgálatok, a műtét és a kontroll vizsgálatok napjain is, másrészt rövidebb időn belül megvalósul a tervezett beavatkozás. Egyúttal ellátási terhet veszünk le a szegedi klinikáról is” – fogalmazott a szentesi részlegvezető.
„A beavatkozásokra jelenleg egy héten egy napon kerül sor Szentesen, de az igények emelkedésével az ellátást további napokon is biztosítani tudjuk. Betegeink a beavatkozás napján jelentkeznek az osztályon. A beavatkozásokat még aznap délelőtt elvégezzük, majd a páciensek egy modern, kényelmes ágyakkal és vizesblokkal ellátott szobában pihenhetnek az ébredés után. A nap végén kísérőikkel távoznak otthonukba” – ezt már Várbíró Szabolcs, a szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika vezetője mondta a beavatkozások menetéről.