Vasárnap 14 órakor Makónál -115 centimétert mutatott a vízmérce, amely 2 centiméterrel a valaha mért legalacsonyabb vízszint alatt van – írja a Promenád24.
A lap szerint továbbra is apad a Romániából érkező folyó, 17 órakor már -116 centimétert írt a Belügyminisztérium Vízügyi Főigazgatóságának honlapja, amelyen található adatok szerint nemcsak a vízhozam is visszaesett, jelenleg 33 m3/s körüli szintre a pénteki 50 és az egy héttel ezelőtt még 80 körüliről.
Vasárnap már írtunk arról, hogy a folyó egyik mellékága teljesen kiszáradt. A helyszín egészen pontosan Apátfalvánálál található, de nem egy holt-, hanem egy élő mellékágról van szó, tehát az ág része a folyónak ma is. A több mint 300 méteres lúdvári ágban most nem található víz.
A helyszín egészen pontosan Apátfalvánálál található, de nem egy holt-, hanem egy mellékágról van szó, tehát az ág teljesen része a folyónak ma is. A több mint 300 méteres lúdvári ágban most nem található folyóvíz.