Félsorompót kap őszre a mindszenti vasúti átjáró az április eleji, öt áldozatot követelő baleset miatt

A mindszenti városházáról a Népszava érdeklődésére azt írták, hogy a balesetet követően levélben fordultak a MÁV Zrt.-hez, ahonnan azt a választ kapták, hogy a projektet sürgősséggel kezelik, őszre félsorompóval egészítik ki a fénysorompót. Korábban a lap is kereste a MÁV-ot ezzel, de nem válaszoltak a kérdéseikre.

Azt még korábban a Hódpress írta meg, hogy engedélyeztetési eljárás indult a megyei kormányhivatalnál, hogy megváltoztathassák annak a mindszenti vasúti átkelőnek a biztosítási módját, ahol április elején öten szörnyethaltak, mikor egy gépkocsi a tilos jelzés ellenére a sínekre hajtott és összeütközött a Vásárhelyre tartó személyvonattal.

Mint azt a Népszava cikke a baleset kapcsán megjegyzi, drámai romlást mutat az idei vasúti baleseti statisztika: az első öt hónapban 43 vasúti átjárós baleset történt, 17-tel több, mint egy éve. Az áldozatok száma 18, amely 11-gyel több, mint egy éve, sőt, több, mint tavalyi egész évben. A MÁV szerint a vasúti átjárók védelme, biztosítása az előírásoknak megfelelő, 2008 óta minden halálos vasúti baleset oka a KRESZ szabályainak megszegése volt.