Közel 7000 forint lehet majd a retúrjegy a Szabadka és Belgrád közötti gyorsvasútra

1200 dinárba, azaz jelenlegi árfolyamon 4100 forintba kerülhet majd a vonatjegy egy irányba Belgrádig. Ha valaki retúrjegyet venne, annak az ára 2000 dinár, vagyis 6850 forint körül mozog majd, derült ki a Pannon TV Közügyek című műsorában.

Azt, hogy mennyiért utazhatunk majd Szabadka és Belgrád között a hamarosan elinduló gyorsvonaton, a vajdasági hírtelevíziónak Lálity Urbán Emese, a szerb építésügyi, közlekedési és infrastrukturális minisztérium államtitkára árulta el. Az elmondottak alapján a két település közötti útra megvásárolt retúrjegy, azaz oda–vissza utazni jutányosabb lesz, mintha külön–külön vásárolnánk meg a jegyeket a két irányban.

„Az előzetes megbeszélések alapján jelenleg az árképzés olyan 1200 dinár körül van, ami a Szabadka–Belgrád és a Belgrád–Szabadka irányt illeti. Valamint, ha valaki retúrjegyet szeretne váltani, az jutányosabb lesz, és 2000 dinár körül alakul majd az ára” – nyilatkozta az államtitkár a műsorban a Szabad Magyar Szó szemléje szerint.

A vonalon már tavaly november 23-án be kellett volna indulnia a 200-zal haladó vasúti személyforgalomnak, amit előbb decemberre halasztottak, ám azóta sem járnak vonatok a szakaszon, és továbbra sem tudni semmi konkrétat az indulásról. A számításokat azonban keresztülhúzta az újvidéki tragédia, aminek már 16 halálos áldozata van, és országos tüntetéshullámot indított el.