Szabadkán nyit képzési központot a Mathias Corvinus Collegium

Kiváló képzési lehetőséget jelent a vajdasági fiatalok számára az MCC szabadkai központja, amely felkészíti őket arra, hogy a későbbiekben a lakóhelyükért, a nemzetükért, a magyarságért tudjanak dolgozni – fogalmazott szerdán Szalai Zoltán, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) főigazgatója a képzési központ megnyitója alkalmából.

Az MCC már működő központokkal rendelkezik a Felvidéken, Kárpátalján és Erdélyben is, így nagyon örülünk annak, hogy ősztől a Vajdaságban is el tudják kezdeni a munkát – mondta Szalai az MTI-nek telefonon nyilatkozva. Szabadkán a munka egyrészről az általános iskolás korosztálynak szóló tehetségprogramból és a középiskolásoknak szóló programból fog állni, de emellett várják az MCC működésébe bekapcsolódó pedagógus kollégákat és szülőket is.

Szabadka élettel teli város, ezért számítanak arra, hogy itt is nagy érdeklődés övezi majd az ilyen jellegű programokat a főigazgató szerint. Az MCC képzési központjai a teljes Kárpát-medencében működnek, így az új központ a Vajdaságban is fontos szerepet fog betölteni abban, hogy a fiatalok kiváló képzettséget szerezzenek, és olyan készségeket sajátítsanak el, amelyek egyrészt sikeres karriert biztosíthatnak számukra, másrészt felkészítik őket arra, hogy a későbbiekben a lakóhelyükért, a nemzetükért, a magyarságért tudjanak dolgozni.

Az MCC remek partnerre talált Pásztor Bálintban, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnökében, aki jól kiépített politikai, társadalmi és kulturális infrastruktúrával rendelkezik a vajdasági magyarsággal" – véli a főigazgató, aki elárulta, a képzés a VMSZ-szel együttműködésben valósul meg. Szalai meglátása szerint az MCC képzése nem csupán egy tankönyvi tudásra alapozó képzés, ott kezdődik, ahol a köz- és felsőoktatás véget ér. Ez a képzés azoknak szól, akik egy kicsit többet szeretnének, több ambíciót és tehetséget éreznek magukban.

Az új központ megnyitása lehetőséget ad arra, hogy a szabadkai fiatalok hasonló érdeklődésű fiatalokkal találkozzanak, akik a program révén egy Kárpát-medencei szintű összekapcsolódás részévé válnak.A képzési programok nagy része személyes jelenlétet igényel, amelyet nagyon fontosnak tartanak a Covid-19 alatti változások után. A programok közösségeket kovácsolnak a résztvevőkből, a hasonló érdeklődésű és ambícióval rendelkező fiatalok együtt tölthetik a szabadidejüket, kirándulásokon, szakmai utakon és rendezvényeken vehetnek részt Szalai szavai szerint.

Fotó: Molnár Edvárd / MTI