Az ipari ingatlanok piaca, a logisztika és az iroda-, valamint a hotelfejlesztések állnak a Magyarország-Budapest-stand fókuszában a világ egyik legjelentősebb ingatlanfejlesztési kiállításán, a MIPIM-en, március 14-17. között Cannes-ban. A MIPIM a világ legnagyobb ingatlanfejlesztési kiállítása, amelyen több mint 80 ország 2400 kiállítója vesz részt. Az idei rendezvényre több mint 20 ezer szakmai látogatót várnak.
Az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) azt közölte az MTI-vel, hogy a Magyarország–Budapest-standot közösen alakította ki a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és az IFK. A piac meghatározó ingatlanfejlesztői a legfrissebb, folyamatban lévő környezettudatos és fenntartható fejlesztéseikkel vesznek részt a nemzetközi seregszemlén.
Bemutatkozik Debrecen és Szeged is.
Városunk tavaly is részt vett az eseményen. Idén szintén az ELI-ALPS lézeres kutatóközpontot és a Science Park Szeged tudományos és innovációs parkot, valamint a közvetlen szomszédságukban épülő 40 ezer négyzetméteres, 3 csillagos és 100 szobás üzleti hotellel, irodákkal és szabadidőparkkal vegyes fejlesztést viszik a kiállításra.
A tudományos és innovációs park kialakításával a Szegedi Tudományegyetemmel jelenleg is együttműködő, illetve további kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységgel foglalkozó vállalkozások települhetnek a felsőoktatási intézmény és a tudományos kiválóságot megtestesítő európai kutatási infrastruktúra – ELI-ALPS – közvetlen környezetébe.
A szerdai közlemény idézi a legnagyobb magyar ingatlanfejlesztőket tömörítő szervezet, az IFK elnökét, Takács Ernőt, aki arról beszélt, hogy tavaly az ingatlanbefektetési volumen a koronavírus-járvány alatti szintre esett vissza, ám a CBRE előrejelzése szerint az idén újra meghaladhatja az 1 milliárd eurót. A járvány után megindult látványos bővülési trendet megakasztotta az ukrajnai háború, az energiakrízis, a világszerte megugró infláció, a recessziós félelmek erősödése és a monetáris szigorítások.
Az egyes szegmensek teljesítménye azonban nagyon eltérő volt, a logisztika és az irodapiac kifejezetten jól teljesített, és a hotelpiacon is nagy változások várhatók, így nem véletlen, hogy erre a három területre fókuszálnak a kiállításon. Van elég szabad tőke, de a befektetők még kivárnak. Az év végére várható kamatcsökkenés a világban újabb költekezést, a piac felpörgését hozhatja, a magyar piacon pedig továbbra is jelentős a növekedési potenciál az IFK elnöke szerint.
Fotó: STG Innovations