Közel két évtized után visszatér Dés László, Geszti Péter és Békés Pál musicalje, A dzsungel könyve a Szegedi Nemzeti Színházba. Az előadás január 24-től lesz látható a nagyszínházban Winder Kristóf vendégrendezésében. A bemutatót este 7-kor tartják. Február végéig még tizenegy alkalommal lesz látható az előadás. A népszerű zenés játékot utoljára 2006-ban tűzte műsorára a szegedi színház, az akkori főrendezője, Bal József állította színpadra.
„Amikor tavaly januárban megkaptam a felkérést, rögtön azon kezdtem gondolkodni, hogyan lehetne ezt a produkciót picit kimozdítani a megszokottból. Szeretnék abból a papírmasé, állatbőrbe bújtatott mesevilágból kilépni és elcukiskodás helyett a dzsungelt, mint emberi társadalmunk tükörképét megmutatni. A Kipling regény alapján készült musical több egyszerű szórakoztatásnál, számtalan fontos kérdést tesz fel, többek között azt, hogy hová is tartozunk?” – fogalmazott Widder Kristóf a keddi, Reök-palotában tartott közönségtalálkozón a Szeged.hu tudósítása szerint.
A rendező hozzátette, a hagyományostól eltérő produkcióba sok mozgásszínházi elemet is igyekszik beépíteni. A történet az ő értelmezésében valójában az emberekről szól, amelyet Pető Kata jelmezei is illusztrálnak majd. A zenei szubkultúrák is megjelennek: a farkasok punkok és rockerek, a majmok pedig hiphopos fiatalok lesznek. A szegedi előadás a beilleszkedést, a különböző csoportok között való navigálást fogja bemutatni.
Cseh Antal, aki a darabban a dzsungel tanítóját, Balut alakítja, a közönségtalálkozón bevallotta, számára az a legnehezebb feladat, hogy bemikroportozva kell énekelnie. „Operaénekesként nem vagyok ehhez hozzászokva. Szeretem, ha a saját hangomon szólalok meg, most azon dolgozom, hogy ne vesszen el a személyes hangzás az előadás alatt”. A dalokat nem kevésszer hallotta már, ugyanis a három gyereke otthon „rongyosra hallgatja, szinte mindig műsoron van, de mindig más és más az aktuális kedvenc”.
Van, aki nem először játszik A dzsungel könyvében, de a szerepe ezúttal más: Szívós László tizennyolc évvel ezelőtt, amikor Szegedre szerződött, huszonöt évesen Sir Kán szerepében próbálhatta ki magát először. Most Akela bőrébe bújhat váltótársával, Ottlik Ádámmal együtt.
Krausz Gergő megosztotta a közönséggel, hogy sokáig nem volt túl jó véleménye a darabról. Gyerekkorában látta először, szerinte egy nagyon rossz előadásban, azonban a mostanival kapcsolatban nagyon lelkes. „Ez egy egészen más produkció lesz. Én Mauglit játszom, ami nagyon izgalmas feladatnak tűnik, hiszen aki az állatok között nőtt fel, annak ez a mozgásán is tükröződik. Ez nagy kihívás” – mondta. Kovács Vanda, aki szabadúszó vendégként csatlakozott a szegedi csapathoz, Csorba Katával felváltva bújik majd Bagira bőrébe. Sziládi Hajnát nagy kihívás elé állította a rendező, három szerepet – Tuna, Éhfarkas és Majom – is ráosztott.
„Senki ne gondolja, hogy egy felnőtt előadást készítünk. Nagyon fontos, hogy a mese megmaradjon. Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt egy élményteli előadást szeretnénk színpadra állítani, de úgy, hogy közben azért hűek maradjunk A dzsungel könyvéhez” – mondta a darabról Widder Kristóf rendező.