Négy szegedi művész kapott Artisjus-díjat

Négy szegedi művész Artisjus-díjat kapott, írja a Rádió88. A díjakat azzal a céllal alapították, hogy köszönetet mondjanak a kortárs zene elkötelezett terjesztőinek. A szakmai elismerések pénzjutalommal járnak, odaítélésükről a szervezet szerzőkből és zeneműkiadókból álló testületei döntenek.

Az elismerésben részesült Kerek Ferenc Csaba, zongoraművész és egyetemi tanár, aki a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Zongora Tanszékének zongora főtárgy tanára. Kiemelkedő munkássága magában foglalja az egyetem Zeneművészeti Karának alapító dékáni tevékenységét, valamint nemzetközi versenyek zsűritagságát is.

Razvaljajeva Anasztázia, hárfaművész és egyetemi tanár szintén a díjazottak között van. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa és a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium tanára, aki hárfaestjeivel és kamarazenei fellépéseivel gazdagítja a magyar zenei életet.

A díjat megkapta továbbá Blaho Attila, zongoraművész és tanár, aki a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának mesteroktatója. Oktatási munkája mellett aktív előadóművészként szerepel Billy Prim dobos zenekarában és Matthew Mitchell gitárossal közös produkcióiban.

Fotó: Szűcs Dániel / Szegeder

Gorbunova Natalia, hárfaművész és tanár is Artisjus-díjjal gazdagodott. A szegedi Gál Ferenc Egyetem Vántus István Zeneművészeti Szakgimnázium és a Király-König Péter Zenei Alapfokú Művészeti Iskola oktatója, valamint a Szegedi Szimfonikus Zenekar szólamvezetője, aki előadásaival és tanításával egyaránt maradandó értéket teremt.

A szervezet könnyűzenei junior díját tavasszal a szegedi Szirmai Marcell, művésznevén Pogány Induló is megkapta, ezzel ő lett a legfiatalabb Artisjus-díjas. „Pogány Induló a magyar rapzene ígéretes tehetsége. Dalai társadalmi relevanciát és mély személyes élményeket tükröznek, miközben friss lendületet adnak az old school rap műfajának. Őszinte és provokatív hangnemben tárja fel a társadalom rejtett működését, éleslátóan megmutatva a mindennapokat formáló dinamikákat” – írta ekkor Both Miklós laudációjában.