Megoldódhat a kórházban hagyott csecsemők ügye egy szegedi kezdeményezés által

Szegeden indult egy országos program a kórházban hagyott babák segítésére, számolt be a Délmagyar. Égi Blanka és Kiss Teodóra szegedi diákok kezdeményezése a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) közös kurzusának részeként indult. A program önkéntesei elméleti és gyakorlati képzésben részesülnek, hogy segíthessenek a klinikán hagyott kisbabákon. 

Az egy hónappal ezelőtti statisztikák szerint Magyarországon mintegy 300 olyan csecsemőt gondoznak, akiket szüleik nem vittek haza. Az ilyen gyerekek, ha hat héten belül nem jelentkezik értük szülő, örökbe adhatóvá válnak. A két hallgató eredetileg az örökbefogadási folyamat megkönnyítésére irányuló ötletet dolgozott ki, de hamar rájöttek, hogy ezen a területen már számos szervezet tevékenykedik, míg a kórházban maradt csecsemők problémájával kevesen foglalkoznak. 

Az MCC-s hallgatók programja már működik Szegedem, reggel fél 8-tól este 6 óráig váltják egymást az önkéntesek az újszülött osztályon. Feladataik közé tartozik az elhagyott babák etetése, pelenkázása, ringatása. A kezdeményezők célja, hogy az MCC hálózatának segítségével egy éven belül országossá fejlesszék a programot. A legnagyobb szükség erre Észak-Kelet Magyarországon lesz, ahol sokkal több a kórházban hagyott csecsemő.

Bár így lesz ki foglalkozzon az árva csecsemőkkel, az nem világos, a program hogyan oldaná meg a fertőzésveszélyt, amelynek az egészséges babák ki lehetnek téve a kórház által gondozott többi, beteg gyerek között.