Szerdán megkezdődik a Szegedi Tudományegyetem Szabadegyetem őszi, harmincnegyedik szemesztere, az első előadást Nagy Gyula adjunktus tartja a települések zöld átmenetéről és az abban történő lakossági részvételről. Az intézmény közleménye szerint az ismeretterjesztő előadássorozat programját úgy állították össze, hogy az tükrözze az egyetem sokszínű kutatási profilját.
A sorozatban az egyetem oktatói, kutatói és meghívott előadók hagyományosan olyan témákat mutatnak be, amelyek aktuálisak, érdekesek és sokakat érintenek. A szervezők ebben a szemeszterben igyekeznek fiatalabb oktatókat megszólaltatni, többségük az elmúlt néhány évben elnyerte az év fiatal oktatója kitüntetést.
A szemeszter tíz előadásán a többi közt szó esik majd a vállalkozói kudarc felismerésének jelentőségéről, az Internet of Things (IoT) technológiáról, a nemesfém nanoszerkezetek fejlesztéséről és felhasználásáról, a szórakozási szokások változásáról, a helyreállító fogászatban végbement fejlődésről, valamint a derékfájdalom okairól és kezeléséről.
Az érdeklődők előadást hallhatnak az Árpád-kori településhálózat jellemzőiről, arról, mikor juthatnak hozzá a betegek szájon át szedhető biogyógyszerekhez és néhány érdekességet megismerhetnek a 20. századi hadtörténetből is.
Az SZTE Szabadegyetem tantárgyért a hallgatók kreditpontot kapnak. Az előadások – a korábbi szemeszterekhez hasonlatosan – utólag is megtekinthetők az SZTE Tudásportálján és a Szeged Televízió műsorában. Az érdeklődők az előadások után közvetlenül a helyszínen vagy a sorozat honlapján kérdéseket tehetnek fel az előadóknak.