61 kilós ételrendelést is kaptak már szegedi futárok

Leginkább friss zöldséget és gyümölcsöket rendelnek a szegediek online a Foodora Market rendszerén keresztül – derül ki a cég közleményéből, amiben az elmúlt időszak adatait osztották meg a sajtóval.

A Foodora Market Magyarországon öt városban szállítja házhoz a bevásárlást, az évek alatt extrém rendelésekre is volt példa: Szegeden a legtöbb rendelést leadott felhasználó tavaly 332-szer vásárolt be a cég applikációján keresztül, a legnagyobb összegű rendelések toplistáját pedig egy közel 90 ezer forint értékű bevásárlás vezeti 2024-ben. A vidéki Foodora Marketek között rendelések számában Szeged ezüstérmes.

Az ásványvizek, dobozos tejek és zöldségek kerülnek legtöbbször a virtuális kosárba, a friss pékárukból, gyümölcsökből és húsokból átlagosan 3–4 napra elegendő mennyiséget rendelnek a felhasználók. A szegedi listát a tejtermékek, pékáruk, tojás és zöldségek vezetik, a rekordot az az olimpiai zsemlefogyasztó tartja, aki összesen 684 db zsemlét pakolt a kosarába az elmúlt évben.

A hűtőt feltöltő kisebb bevásárlásokon felül egyre gyakoribbak az egész hétre tervezett nagybevásárlások is, egy nagyobb bevásárlásnak pedig súlya is van: az eddigi legnehezebb, Szegeden leadott rendelés 61 kg-os volt, és a Széchenyi tér környékéről adták le. Az átlagos kiszállítási idő országosan 29 perc – ebben szerepel a termékek összekészítési ideje is – de volt olyan rendelés Szegeden, ami a cég szerint három perc alatt érkezett célba egy Szegedi Vadaspark melletti címre.

Fotó: Krisztian Bocsi

2024 első felében a szegediek körében előretörtek a friss termékek, mint például a csirkemellfilé vagy a fürtös paradicsom.

A Foodora az online ételrendelés mellett közel négy éve a saját bolthálózatából, a Foodora Marketekből szállítja házhoz a bevásárlást országszerte: Budapesten 6, Szegeden, Debrecenben, Pécsen és Győrben 1–1 ilyen szupermarket működik.

A Foodora Marketeket kinézetre leginkább a most Magyarországra betörő Meréhez lehet hasonlítani – nagy raktár, kevés csicsa –, annyi különbséggel, hogy utóbbiban a végfelhasználó vásárol be, míg előbbiben a futár.