Peremvidék címen rendeznek kerekasztal-beszélgetést és workshopot június 20-án Szegeden 10 és 14 óra között az SZTE ETSZK Bal fasori épületében. Az esemény témája a művészetterápia szerepe és hatása a társadalom perifériáján élők életére.
„A résztvevők több szempontból járhatják körül a peremvidéken létezés fogalmát, amely lehet földrajzilag, mentálisan és szociálisan is értelmezhető, de önmagában is hátrányt jelenthet ma Magyarországon” – írják a szervezők közleményükben. A művészetterápia lehetőséget kínál a mentális betegségek kezelésére és a szorongás oldására is, ezzel az eszközzel mederben tarthatóak az agresszív cselekedetek, megelőzhető az öngyilkosság, erősíthető az integráció és reintegráció is.
„A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet a művészetterápia lehetőségeire, és be is mutatja, hogy a módszer miként nyújthat segítséget a társadalom különböző csoportjainak problémáik megoldásában, különös tekintettel a hátrányos helyzetű közösségekre, mint a pszichiátriai kezelésben résztvevők, drogfüggők, hajléktalanok, vagy a rabok reintegrációjára a büntetés-végrehajtásban.”
A beszélgetések a Dél-Alföld régió jó gyakorlataira, a térségben fennálló problémákra összpontosítanak. A kerekasztal-beszélgetés során szakértők, művészetterapeuták és művészek osztják meg tapasztalataikat és véleményüket a témában.
Résztvevők:
Az esemény, ami mindenki számára nyitott és ingyenes, június 20-án 10 és 14 óra között lesz az SZTE ETSZK Szociális munka és Szociálpolitika tanszék (6726 Szeged, Bal fasor 39-45) épületében.
„A Peremvidék című kerekasztal-beszélgetés remek lehetőséget kínál mindazoknak, akik érdeklődnek a művészetterápia iránt, és szeretnének többet megtudni arról, hogyan lehet a művészetet eszközként használni a társadalmi kihívások kezelésében” – az eseményt az SZTE ETSZK Szociális munka és szociálpolitika tanszék és az SZTE JGYPK Rajz-művészettörténet tanszék szervezi.