Együttműködést írt alá az SZTE és a Fidesz janicsárképzője, a Mathias Corvinus Collegium

A tehetséggondozást segítő együttműködési megállapodást kötött csütörtökön a Szegedi Tudományegyetem és a Mathias Corvinus Collegium – közölte az MTI.

Azért írtuk, hogy a Fidesz janicsárképzője, mert ezt már jogerősen megtehetjük, miután a bíróság első és másodfokon úgy ítélte meg, hogy a tényekből okszerűen le lehet vonni ezt a következtetést. Arról korábban már írtunk, hogy Szegeden a Bartók Béla Művelődési Ház egykori épületét vették meg, miután annak felújítását még a Szegedi Tudós Akadémia kollégiumának szánták, ám rejtélyes módon elfogyott a pénz, így a Nemesi Pál-féle Ferroép kivitelezése félbemaradt.

Rovó László rektor az aláírást megelőző sajtótájékoztatón azt mondta, az egyetem fontos célja a tehetségek megtalálása, majd támogatása. Ehhez segítséget nyújt az együttműködés az MCC-vel, ami kiterjed az összehangolt oktatási tevékenységre, a tudásmegosztásra, a tehetséges diákok életpályájának támogatására, a társadalmi mobilitás előmozdítására, a határon túlról érkező magyar diákok segítésére, valamint a nemzetközi kooperációra tudatta a professzor.

Fendler Judit, az SZTE kancellárja hangsúlyozta, a régió fejlődése szempontjából is fontos, hogy az MCC-nek köszönhetően a hallgatók Szegeden olyan képzésekhez, lehetőségekhez juthatnak hozzá, melyek korábban csak a fővárosban voltak elérhetők. Ezzel az MCC kiegészíti azt a kiválóságot, melyet a SZTE képvisel.

Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója kifejtette, az alapítvány jelenleg már 24 helyszínen több mint ötezer tehetséges diákkal foglalkozik tízéves kortól a PhD-fokozat megszerzéséig. A szegedihez hasonló intenzív és kiterjedt tevékenységet Budapest mellett Miskolcon, Debrecenben, Győrött, Kolozsvárott végez. Az együttműködési megállapodás lényegében csak az írásba foglalása annak a közös munkának, amely az elmúlt hónapokban az egyetem és az alapítvány munkatársai között kialakult.

Az MCC nemzetközi előadókat, szakértőket hoz Szegedre, akik előadásokat, beszélgetéseket tartanak,

melyek nemcsak az egyetemisták és a közoktatásban tanulók, hanem valamennyi szegedi számára nyitottak közölte a főigazgató. Az alapítvány tevékenységének fontos szelete a könyvkiadás, idén mintegy 70 kiadványt jelentettnek meg, ezek bemutatói közül sokat Szegeden tartanak tudatta a szakember. Asztalos Kata, az MCC szegedi képviseletének vezetője elmondta, a tevékenységét Szegeden tavaly megkezdő alapítvány a városban három képzési szinten több mint 200 diákkal foglalkozik. A létszám a felmenő rendszerű képzéseknek köszönhetően hamarosan ötszázra bővül.

Az alapítvány szegedi központja jelenleg is várja a leendő SZTE-s diákokat a jövőre induló junior képzésére, valamint az egyetem első- és másodéves hallgatóit a felsőoktatást kiegészítő iskolarendszeri képzésére, amely hat területen biztosít lehetőséget arra, hogy a fiatalok elmélyítsék gyakorlati és elméleti tudásukat.

KAPCSOLÓDÓ CIKK:

Orbán alapítványi iskolája kiszorította őket, most egy szakadt, egykori hotelépületbe költöztették a SZTA kollégiumát

Miközben Nemesi Pál cége kezdte a Szegedi Tudós Akadémia kollégiumának kialakítását a korábban Bartók Béla Művelődési Háznak otthont adó épületben, „váratlanul” elfogyott a pénz, így a munkálatok félkészen leálltak. A minisztériumtól azonban nem jött pluszforrás, így nem tudtak beköltözni a patinás épületbe. Később kiderült miért: regionális tehetséggondozó központot alakít ki a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Szegeden abbn az épületben, amely a Szegedi Tudós Akadémia elit kollégiuma lett volna.