Remekeltek a szegedi úszók az Abu-Dzabiban zajló világbajnokságon

Ma két szegedi úszósiker is született: Olasz Anna összetettben a 4. helyen zárt az idei nyíltvízi világkupán, miután az abu-dzabi nagydöntőn a Haász SZUE olimpikonja 17. helyen végzett, és ez is elég volt ahhoz, hogy megtartsa előkelő pozícióját.

A szintén Abu-Dzabiban zajló rövidpályás világbajnokságon a Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna, Késely Ajna és a Haász SZUE úszója, Pádár Nikolett alkotta kvartett öt másodperccel javította meg az országos rekordot 4x100 méter gyorson, ezzel pedig hetedik legjobb idővel világbajnoki döntőbe jutottak a magyarok.

A fináléban is közel voltak az új rekordhoz, itt is 7. helyen végeztek. Pádár Nikolették váltója akár világbajnoki érmet is szerezhet, hétfőn 4x200 méter gyorson esélyük lehet elcsípni a dobogót.

Fotó: Kovács Tamás / MTI